ملی‌پوشان سه وزن پایانی كشتی آزاد ایران پیكارهای خود در مسابقات جهانی را با برد آغاز كردند.

در روز پایانی مسابقات كشتی آزاد قهرمانی جهان مهدی تقوی، صادق گودرزی و فردین معصومی به مصاف حریفان خود رفتند كه به پیروزی رسیدند.

در وزن ۶۶ كیلوگرم مهدی تقوی مدافع عنوان قهرمانی این وزن، در كشتی با اختیار نوروزاف از ازبكستان در مجموع دو تایم ۵-۱پیروز شد. تقوی تایم اول را با خاك كردن حریف ۱-۰ برنده شد و در وقت دوم با دوخم یك امتیاز دیگر از حریف ازبكی گرفت و سپس با یك دوخم دیگر حریف را به پل زد تا در نهایت ۴-۱ برنده شود.

تقوی در دور بعد با آندری استادنیك نایب قهرمان المپیك پكن از اوكراین مبارزه كرد. در وقت اول قهرمان سال ۲۰۰۹ جهان موفق شد درست در ثانیه آخر استادنیك را خاك كند و ۱-۰ برنده شود. در تایم دوم تقوی بار دیگر حریف اوكراینی را در خاك نشاند و در ادامه با اجرای زیبای فن كمر پنج امتیازی كار را تمام كرد.

تقوی در دور بعد با گیندری گارزون از كوبا مسابقه می‌دهد.

استادنیك در دور اول موفق به شكست رمضان شاهین قهرمان المپیك پكن از تركیه شده بود.

در وزن ۷۴ كیلوگرم، صادق گودرزی دارنده مدال برنز جهان سورن ماركوسیان از ارمنستان را شكست داد تا حریف ولادیمیر سیروتین از اوكراین در دور بعد شود.

گودرزی در شروع مسابقه با زیرگیری بی نقص خود یك امتیاز پیش افتاد و وقت اول را ۱-۰ به سود خود پایان داد. گودرزی در تایم دوم نیز دو بار دیگر ماركوسیان را در خاك نشاند تا در نهایت به برتری ۳-۰ در مجموع دو تایم برسد.

در وزن ۱۲۰ كیلوگرم فردین معصومی نایب قهرمان سال ۲۰۰۹ جهان برابر روسلان باسیف از ارمنستان كار سختی پیش رو نداشت و در دو تایم به برتری ۶-۰ رسید. كاپیتان تیم ملی كشتی آزاد وقت را ۵-۰ و تایم دوم را ۱-۰ به سود خود پایان داد.

معصومی در دیدار بعدی خود با دیمیتار كومچف از بلغارستان كشتی می‌گیرد.

نتایج مهم دور اول مسابقات به ترتیب زیر است:

۶۶ كیلوگرم:

گیندری گارزون از كوبا موفق به شكست یونمیتسو نفر سوم سال ۲۰۰۹ جهان از ژاپن شد.

اوتار توشیشویلی از گرجستان برابر برنت مت‌كالف از آمریكا برنده شد.

رمضان شاهین قهرمان المپیك پكن از تركیه مقابل آندری استادنیك از اوكراین ۱۱- ۳ (۳-۶ و۰-۵) شكست خورد.

۷۴ كیلوگرم:

تریویس پالسون از آمریكا متحمل شكست مقابل عبدالحكیم شاپیف از قزاقستان شد.

۱۲۰ كیلوگرم:

آرتور تایمازوف قهرمان المپیك پكن از ازبكستان مقابل وادیم تاسویف اوكراینی به برتری رسید. الكسی شیماروف از بلاروس، فاتح چاكراوغلو از تركیه را برد.