مراد محمدی بعد از این كه نتوانست در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۰۹ نتیجه بگیرد، با انتقادات زیادی روبرو بود. حتی بعد از این كه او در تركیب تیم ملی كشتی آزاد ایران برای حضور در جهانی مسكو قرار گرفت، به كادر فنی ایراد گفته شد كه چرا انتخابشان در وزن ۶۰ كیلوگرم محمدی بوده است. محمدی كه در دو روز اول مسابقات قهرمانی جهان روسیه تنها مدال تیم ایران را به دست آورده، معتقد است كه توانسته جواب منتقدانش بدهد. محمدی بعد از كسب مدال برنز به سایت فدراسیون كشتی گفته است:« با این مدال نشان دادم که کشتی من تمام نشده است.»

برای محمدی چهارمین مدال جهانی و المپیك ارزش بیشتری دارد:« کسب چهارمین مدال در رقابتهای جهانی و المپیک برای من بسیار با ارزش بود. پس از اینکه سال گذشته در مسابقات جهانی دانمارک نتوانستم مدالی بگیرم، حرف و حدیثهای زیادی پشت سر من بود و می گفتند مراد تمام شده است.»

محمدی با این كه نتوانست مدالی بهتر از برنز بگیرد، اما راضی است:« در سه دور کشتی های خوبی را به نمایش گذاشتم.اما در دیدار با کودوخوف روس با اینکه شناخت خوبی از اوداشتم، با یك اشتباه نتیجه را واگذار کردم و به دیدار رده بندی رفتم. برای حضور در مسکو ماهها زحمت کشیده بودم و خوشحالم توانستم ناکامی سال گذشته را امسال جبران کنم. این مدال برایم بسیار باارزش بود.»

محمدی دارنده مدال برنز المپیک ۲۰۰۸ پکن، مدال طلای رقابتهای جهانی ۲۰۰۶ چین و دو مدال برنز رقابتهای جهانی سالهای ۲۰۰۵ مجارستان و ۲۰۱۰ روسیه در وزن ۶۰ کیلوگرم است.