تیم ملی كشتی آزاد ایران توسط مراد محمدی در رقابتهای وزن ۶۰ كیلوگرم قهرمانی ۲۰۱۰ جهان، صاحب یك مدال برنز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ نماینده وزن ۶۰ كیلوگرم تیم ایران در دیدار رده بندی رقابتهای كشتی آزاد قهرمانی ۲۰۱۰ جهان با غلبه بر ندیربك یولان از قرقیزستان به مدال برنز این پیكارها دست یافت.

در تایم اول این كشتی ؛ محمدی توانست با نتیجه ۳ بر صفر بر حریف غلبه كرده و به تایم دوم برود، اما در تایم دوم، این حریف قزاق بود كه نتیجه را ۳ بر یك به سود خود به اتمام رساند. با این نتیجه همه چیز به تایم سوم كشیده شد تا اینكه محمدی در این تایم با حساب چهار بر یك پیروز میدان شد و به مقام سومی جهان دست یافت.

با نگاهی مجدد به كشتی های مراد محمدی دارنده مدال برنز بازی‌های المپیك ۲۰۰۸ پكن و قهرمان ۲۰۰۶ جهان در رقابتهای جهانی ۲۰۱۰ مسكو باید به این نكته اشاره كرد كه در این وزن ۳۴ كشتی‌گیر حضور داشتند.

كشتی گیران مطرحی همچون بسیك كودوخوف روس و زادیك آمریكایی، واسیلی فدروشین از اوكراین، دلشاد منصوراف از ازبكستان، زلیم‌خان حسین‌اف از آذربایجان و آناتولی گویدا در این وزن حضور داشتند كه از ماه‌ها پیش برای كسب قهرمانی در این وزن دورخیز كرده بودند.

به هر ترتیب ملی پوش ۶۰ كیلوگرمی ایران در دور اول با قرعه استراحت روبرو شد و در دور دوم محمد كمیل محمداف از بلاروس را مغلوب خود كرد. محمدی در دور بعدی به مصاف آندری پرپلیتا از مولداوی رفت و این حریف را نیز پشت سر گذاشت.

وی با كسب این دو پیروزی، خود را در مقابل سونگ چول لی از كره جنوبی دید تا با شكست او راهی مرحله نیمه نهایی شود. وی این دیدار حساس را نیز در سه تایم، به نفع خود تمام كرد تا برای فینالیست شدن در مقابل نماینده قدرتمند روس‌ها قرار گیرد. اما محمدی در این كشتی سرنوشت ساز و حساس، نتوانست در برابر بسیك كودوخوف به پیروزی دست یابد و با قبول شكست در این دیدار، به دیدار رده بندی راه یافت.

بدین ترتیب ،مراد محمدی با كسب این مدال برنز به عنوان اولین مدال آور كاروان كشتی آزاد كشورمان لقب گرفت تا شاید مدال آوری او، فردا در رقابتهای قهرمانی ۲۰۱۰ جهان نیز توسط نمایندگان سه وزن دوم تیم ملی ایران تداوم یابد.