وزن كشی سه وزن دوم رقابت های مسابقات جهانی كشتی آزاد مسكو عصر دیروز (جمعه ۱۹/۶/۸۹) در مجموعه ورزشی المپیك مسكو انجام شد و رقبای كشتی گیران اوزان ۶۰ ، ۸۴ و ۹۶ كیلوگرم ایران در این رقابت ها مشخص شدند.

به گزارش ایرنا از مسكو، در وزن ۶۰ كیلوگرم كه ۳۴ كشتی‌گیر حضور دارند سید مراد محمدی در دور اول با قرعه استراحت روبرو است و در دور دوم محمدی به مصاف محمد كمیل محمداف از بلاروس می‌رود و در صورت پیروزی در این دیدار در دور سوم با برنده كشتی‌گیران مصر و مقدونیه روبرو خواهد شد.

در گروه محمدی كشتی‌گیران مطرحی همچون كودوخوف روس و زادیك آمریكایی حضور دارند و در گروه دیگر جدول نیز واسیلی فدروشین از اوكراین، دلشاد منصوراف از ازبكستان، زلیم‌خان حسین‌اف از آذربایجان و آناتولی گویدا از بلغارستان از دیگر كشتی‌گیران مطرح این وزن هستند .

از نكات جالب توجه این می‌توان به روبرو شدن فدروشین و منصوراف در اولین دیدار اشاره كرد.

در وزن ۸۴ كیلوگرم كه ۳۳ كشتی‌گیر حضور دارند ،احسان لشگری پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با استفان گئورگیتا از رومانی رقابت می كند .

وی در صورت پیروزی به مصاف برنده دیدار كشتی گیران ارمنستان و مالت خواهد رفت .

در گروه لشگری نیز كشتی‌گیران مطرحی همچون زوربك سوخیف ازبكستانی، جاكوب هربرت‌ آمریكایی، و آلداتف اوكراینی حضور دارند و در گروه دیگر نیز می‌توان به نام‌هایی همچون نوروز تمرزاف آذربایجانی و سوسلان كتسویف روس اشاره كرد.

در جریان این وزن كشی ، در وزن ۹۶ كیلوگرم كه ۳۳ كشتی‌گیر حضور دارند عرفان امیری با قرعه سختی روبرو شد به طوری كه پس از استراحت در دور نخست در دور دوم به مصاف دولت شابانبای از قزاقستان می‌رود و در صورت پیروزی بر این حریف با برنده كشتی‌گیران آمریكا و تاجیكستان روبرو خواهد شد.

در گروه امیری كشتی‌گیرانی همچون حاجی‌مراد گاتسالوف روس و گئورگی گوگشلیدزه گرجستانی حضور دارند و در گروه دیگر جدول نیز می‌توان به كشتی‌گیران مطرحی چون ختاگ گازیموف آذربایجانی، قربان قربان‌اف ازبكستانی و روسلان شیخ‌اف بلاروسی اشاره كرد.

رقابت‌های اوزان ۶۰ ، ۸۴ و ۹۶ كیلوگرم از ساعت ۱۳ فردا شنبه به وقت روسیه برگزار می‌شود و رقابت‌های اوزان ۶۶ ، ۷۴ و ۱۲۰ كیلوگرم نیز روز یكشنبه برگزار خواهد شد.