مرد طلایی کشتی فرنگی ایران گفت: همیشه آرزو داشتم در خاک روسیه صاحب مدال طلا شوم که این مهم محقق شد و ارزشمندترین مدالم را به مادرم تقدیم می‌کنم.

امیر علی اکبری فرنگی کار وزن ۹۶ کیلوگرم با بیان این مطلب افزود: کسب مدال طلای رقابت های جهانی روسیه حاصل چندین سال زحمت شبانه روزی و تحمل سختی های فراوان بود که خوشبختانه با کسب خوشرنگ ترین مدال پاسخ زحمات خودم را گرفتم.

دارنده مدال برنز جهان ادامه داد: سال گذشته نیز در رقابت های جهانی هرنینگ لیاقت کسب مدال طلا را داشتم اما در اثر اشتباه مقابل حریف مجارستانی این مدال از دستم رفت اما خوشحالم که امسال توانستم در خاک روسیه و با شکست کشتی گیران قدرتمندی نظیر خوشتوف روس قهرمان المپیک، صاحب خوشرنگ ترین مدال جهان شوم.

علی اکبری تصریح کرد: پس از بازگشت از رقابت های جهانی باید برای بازی هایی آسیایی گوانگجو آماده شوم و برای حضور در رقابت های المپیک لندن نیز مطمئنم باید سخت تمرین کنم تا بتوانم پس از گذر از موانع مهم در صورت صلاحدید کادر فنی در این میدان بزرگ نیز صاحب مدال شوم.

وی در پایان با تشکر از مربیان سازنده خود و کادر فنی تیم ملی خاطر نشان کرد: پیش از حضور در رقابت های جهانی مسکو از مادرم خواستم تا برایم دعا کند و اکنون می خواهم برای قدردانی از سال ها تلاش او مدالم را به وی تقدیم کنم.

علی اکبری در دیدار نهایی وزن ۹۶ کیلوگرم، "پاچنکو" از بلاروس را در دو تایم پی در پی شکست داد و برای نخستین بار قهرمان جهان شد. او سال گذشته در مسابقات جهانی دانمارک عنوان سوم و مدال برنز جهان را به خود اختصاص داده بود.