سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی از حمید سوریان به عنوان نابغه کشتی جهان یاد کرد و در مورد علی اکبری گفت: کسب مدال طلا کمترین پاداش زحمات چندساله او بود.

محمد بنا دوشنبه شب و پس از کسب دو مدال طلای تیم ملی کشتی فرنگی با بیان این مطلب افزود: حمید سوریان یک استثناء و نابغه در دنیای کشتی است که در رقابت های جهانی روسیه کشتی های سختی را مقابل حریفانی از جمله حریف بلغارستانی، رومن آمویان ارمنستانی و کشتی گیر کره جنوبی به نمایش گذاشت.

دارنده مدال نقره جهان ادامه داد: سوریان یک کشتی گیر شناخته شده در دنیای کشتی است و همه از نوع و نحوه مبارزه وی آگاه هستند و با توجه به اینکه تاکنون مقابل حریف کره جنوبی ظاهر نشده بود کار او کمی در دیدار فینال گره خورد اما با توجه به نبوغ بالای خود این حریف را شکست داد و امیدوارم بتواند با کسب مدال طلای المپیک کلکسیون افتخارات خود را کامل کند.

وی تصریح کرد: امیر علی اکبری فرنگی کار وزن ۹۶ کیلوگرم بهترین کشتی گیر دنیا در این وزن است وی برای رسیدن به این مدال سال هاست سخت تمرین کرده و یک لحظه کم فروشی نکرده و فکر می کنم کسب مدال طلای جهان کمترین مزد زحمات این جوان سختکوش است.

بنا تاکید کرد: علی اکبری در رقابت های جهانی کشتی گیران بزرگ و عنوان داری نظیر خوشتوف روس را شکست داد تا نشان دهد می تواند در رویدادهای مهم آینده افتخار آفرین باشد.عبدولی نیز می توانست در این رقابت ها عملکرد بهتری داشته باشد به هرحال این نخستین تجربه جهانی وی بود و در اثر اشتباهات فردی نتیجه را به حریف مجارستانی واگذار کرد.

وی در پایان با اشاره به اینکه این مدال ها را به مردم ایران تقدیم می کنیم خاطر نشان کرد: ما یک تیم هستیم و امیدوارم بقیه کشتی گیران تیم ایران نیز در روزهای سه شنبه و چهارشنبه نتایج در خور توجهی کسب کنند. این موفقیت حاصل یک کار گروهی است.

حمید سوریان و امیرعلی اکبری روز دوشنبه در رقابتهای کشتی فرنگی جهان که در روسیه برگزار می شود به عنوان قهرمانی و مدال طلا دست پیدا کردند.