به نقل از مجله فوربس : درآمد مایکل جکسون بیشتر از مجموع در آمد ۱۲نفر دیگر از لیست مشاهیر مرده است . در لیست سال پیش او با ۹۰میلیون دلار ، رتبه سوم را داشت.

الویس پریسلی با کسب درآمد ۶۰میلیون دلار از ورودیه خانه سابقش " گریس لند" ،رتبه دوم را گرفت.

خانه سابق او به یک موزه تبدیل شده است.

لیسی رز ،نویسنده مجله فوربس می گوید: تعجبی ندارد که درآمد مایکل جکسون در صدر فهرست درآمدهای مشاهیر مرده قرار گرفته ، زیرا نسل جدید طرفداران، به موسیقی، ویدئو و همه چیزهای مربوط به مایکل جکسون علاقه زیادی دارند.

جکسون ،۲۵ ژوئن سال گذشته درسن ۵۲ سالگی درخانه لس آنجلس خود از دنیا رفت ،. او ۳فرزندش را با ۵۰۰میلیون بدهی ترک کرد.

اما یادگارهای او بعد از مرگش سر منشا میلیونها دلار درآمد بوده اند و فروش کارهای ضبط شده او بیشترین درآمد را برای او کسب کرده اند.

سلطان پاپ با فروش آلبومها و فیلمهایش در سال گذشته ، بیش از مجموع درآمد لیدی گاگا ، مدنا و جی زد ،درآمد داشته است.

پزشک مایکل جکسون،کنراد موری ،با اتهام به اینکه او مسئول مرگ مایکل است ، در انتظار محاکه است و با کمک داروهای خواب آور بسیار قوی ،می تواند بخوابد.

استین برنر ، تازه واردان لارسون

نویسنده فیلم "ارباب حلقه ها" ، تالکین ، که سه تا از رمانهای او توسط کارگردان پیتر جکسون به فیلم تیدیل شد ، در لیست مجله فوربس با درآمد ۵۰میلیون دلار به رتبه سوم دست یافت ،در حالیکه چارلز شولز خالق " "چارلی براون "و "اسنوپی "با درآمد ۳۳ میلیون دلار رتبه چهارم را بدست اورد.

جان لنون عضو گروه بیتل سابق که اگر زنده بود ،امسال ۷۰ ساله می شد ،با درآمد۱۷ میلیون دلار رتبه پنجم را کسب کرد.

پریسلی ،تالکین شولز و لنن، همگی در لیست سال پیش هم حضور داشتند و سینت لارنت با کسب ۳۵۰ میلیون دلار از طریق فروش بسیاری از یادگاریهایش ، رتبه اول را داشت. اما سینت لارنت به همراه مایکل بریچتون و اندی وارل از لیست امسال بیرون رفت.

تازه واردان لیست امسال ، علاوه بر مایکل جکسون ،صاحب تیم بیسبال یانکی ، جورج استینبر با ۸ میلیون دلار در رتبه نهم و نویسنده سوئدی ، اسستیج لارسون ، با ۱۸ میلیون دلار در رتبه ۶ ، بودند.

به گفته مجله فوربس:

مشاهیر مرده باید از اول اکتبر ۲۰۰۹ تا اول اکتبر ۲۰۱۰ حداقل ۵ میلیون کسب کرده باشند تا وارد لیست مجله فوربس شوند. این مجله ،با نمایندگان ،وکلا و سایر منابع صحبت میکند تا درآمد سالیانه افراد را تخمین بزند.