درحال حاضر ۹۷ مدرسه علوم دینی اهل سنت با ۴۳۵ مدرس مشغول آموزش به بیش از دو هزار و ۳۵۲ طلبه است.

حجت الاسلام ابوالفضل عامری شامگاه چهارشنبه درجمع مدیران و رابطین مدارس علوم دینی اهل سنت استان گلستان اظهار داشت: ۹۵ درصد از این آمار به صورت کاملا دقیق و مشخص در سامانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور ثبت شده است.

وی با بیان اینکه در سالهای اخیر مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور به دور از هرگونه تعصب در راستای پیشرفت مدارس علمیه اهل سنت تلاشهای زیادی داشته است، تصریح کرد: برنامه های اجرایی این مرکز براساس سیاستهای نظام و نظر مقام معظم رهبری و نگرش نماینده ایشان در منطقه که منطبق با سیاستهای معظم له است، استوار است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استانهای گلستان و گیلان از علما و روحانیون اهل سنت خواست تا با بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود در اداره امور و طرحهای مربوط به اهل سنت و مدارس علوم دینی، مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور را همراهی کنند.

حجت الاسلام عامری با اشاره به عملکرد مثبت و مطلوب اتاق فکر اهل سنت در مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور تصریح کرد: همواره مدیریتی موفق است که برنامه های آن از پائین به بالا تدوین شود.

وی ازعضویت ۱۳ نفر از فعالان اهل سنت در شورای مشورتی پروژه های فرهنگی و مذهبی اهل سنت خبر داد و اضافه کرد: دو نفر از اندیشمندان و فرهیختگان اهل سنت به عنوان مشاور در امور اهل سنت به تهران معرفی شده اند.

وی با اشاره به تدوین و تالیف سیاستها و برنامه های استراتژیک مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور تصریح کرد: تاکنون ۶۷ برنامه اجرایی در دستور کار قرار گرفته و سامانه ائمه جماعات و جمعه نیز به روز شده و درهمه جا یکسان است.

حجت الاسلام عامری با تاکید بر دیدگاه های نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: براساس نظر ایشان سطح بندی مدارس اهل سنت باید براساس یک سری ملاکها و استانداردهای مدون صورت گیرد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان های گلستان و گیلان به تخصیص بودجه ۳۰ میلیارد تومانی دولت به مسائل فرهنگی استان اشاره کرد و گفت: ۲۰ درصد بودجه مذکور به حوزه ها اختصاص می یابد و ۱۰ درصد آن صرف امور ورزشی می شود و مابقی نیز در بخشهای دیگر هزینه خواهد شد.

عامری در پایان تعامل بین مدیران حوزه و مدرسان علوم دینی اهل سنت با مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور را خوب ارزیابی کرد و گفت: در سایه همیاری و همفکری می توانیم در کاهش مشکلات و رسیدن به آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی، گامهای بلندی برداریم.

رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور بیان داشت: دیدگاه ها و منویات مقام معظم رهبری به عنوان راهکاری مهم در اجرای برنامه های مذهبی و فرهنگی در مناطق قومی کشور محسوب می شود.