نمایشگاه عکس کودکان جنگ و کودکان مهاجر با شعار "جهان بدون جنگ برای تمام کودکان" به مناسبت روز کودک در نگارخانه کمیسیون ملی یونسکو برپا شد.

این نمایشگاه کار مشترک رضا وهمی، عکاس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گرگان و لیلی دیلمی، عکاس آژانس مگنوم است و شامل عکسهایی از کودکان افغانستان و عراق، فلسطین و غزه است که همزمان در خانه هنرمندان شهرهای هامبورگ و برلین با مشارکت آژانس عکس مگنوم و فوکوس برگزار شده است.

علاقه‌مندان برای دیدن آثار می‌توانند تا ۱۹ مهر به نگارخانه کمیسیون ملی یونسکو واقع در خیابان میرداماد، روبروی مسجد الغدیر، خیابان شهید حصایری (رازان جنوبی)، کوچه یکم، پلاک ۱۵ مراجعه کنند.

● فرهنگسرای مترو

همزمان با گرامیداشت روز جهانی کودک مصادف با ۱۶ مهرماه ویژه برنامه‌های این روز در خانه فرهنگ مترو شهید بهشتی اعلام شد.

محمد جواد امیری، رییس فرهنگسرا با اعلام این مطلب افزود: مدیریت فرهنگی هنری مترو در راستای گرامیداشت روز جهانی کودک با برپایی جشن و اجرای برنامه‌هایی از جمله ایستگاه‌های نقاشی، گریم کودکان، پخش فیلم، سفال و آشنایی با هنرهای منبت، نگارگری، کار روی مس، معرق، خوشنویسی و... میزبان دانش آموزان است.

امیری ضمن گرامیداشت این روز در خصوص ویژه برنامه‌های روز جهانی کودک گفت: این جشنواره از تاریخ ۱۷ لغایت ۲۲ مهرماه از ساعت ۹ الی ۱۲ در خانه فرهنگ مترو شهید بهشتی برپا است.

وی خاطر نشان کرد: یکی از اهداف مهم دیگر ما در اجرای این برنامه‌ها ترویج فرهنگ صحیح رفتار ترافیکی، نظم، انظباط و قانون گرائی است که در این راستا جهت ایاب و ذهاب دانش آموزان از حمل و نقل عمومی مانند مترو استفاده می‌شود.

مدارسی که علاقه‌مند به بازدید ار خانه فرهنگ مترو شهید بهشتی هستند، می‌توانند جهت اعلام آمادگی با شماره تلفن ۸۸۵۴۶۶۶۹ تماس و یا به آدرس ایستگاه مترو شهید بهشتی مراجعه کنند.

● شفق

همچنین آثار تصویرسازی ۱۲ کودک به بهانه روز جهانی کودک در نگارخانه شفق برپا شد. این نمایشگاه ۱۷ مهر با ۳۵ اثر افتتاح و تا ۲۲ مهر آماده بازدید شهروندان است.

موضوع آثار به نمایش گذاشته شده در این نمایشگاه طبیعت و پرندگان است که در ابعاد مختلف و با تکنیک اکرولیک کشیده شده‌اند. هنرمندان این نمایشگاه بین ۷ تا ۱۵ سال سن دارند.

علاقه مندان برای تماشای این نمایشگاه می‌توانند در تاریخ یاد شده از ساعت ۸ تا ۱۹ به نگارخانه شفق واقع در خیابان سیدجمال‌الدین‌اسدآبادی، خیابان ۲۱ بوستان شفق مراجعه کنند .