معاون درآمد وامور مشتركین شركت آب وفاضلاب استان تهران از راه‌اندازی سامانه نوین صدور و پرداخت قبض‌های آب‌بها در آبان‌ماه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی آبفای استان تهران، بهرام حیدری در تشریح این سامانه جدید، گفت: وزارت نیرو در راستای ارائه خدمات بهتر و سریع‌تر به مشتركان با بهره‌گیری از فناوری‌های نوین ارتباطی، سامانه جامعی را برای صدور و پرداخت قبوض در نظر گرفته‌است كه شركت آب وفاضلاب استان تهران تا آبان‌ماه امسال این سامانه را به‌كار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: این سامانه، صرفه‌جویی اقتصادی و اجتماعی بسیاری را برای شركت‌ها و مشتركان به همراه خواهد داشت كه از آن جمله می‌توان به كاهش چشم‌گیر مراجعه افراد به پایانه‌های پرداخت الكترونیك بانك‌ها و همچنین كاهش هزینه‌های مربوط به چاپ و توزیع قبوض آب‌بها اشاره كرد.

حیدری در توضیح چگونگی كار این سامانه اظهار داشت: این سامانه به گونه‌ای طراحی شده‌است كه از طریق تلفن ثابت می‌توان قبض‌های آب‌بها را پرداخت كرد و یا از میزان بدهی اشتراك آگاه شد.

این مقام مسئول در شركت آبفای استان تهران در تشریح مزایای این سامانه الكترونیك افزود: امكان رهگیری سریع‌تر و ساده‌تر مشكلات احتمالی و تراكنش‌ها برای شركت و مشتركان، افزایش توان مدیریت مالی برای مشتركان، امكان دریافت اطلاعات جزئی‌‌تر برای مشتركان و دریافت مستقیم قبض از سوی مشترك از مهم‌ترین مزایای این سامانه محسوب می شوند.

معاون درآمد و امور مشتركین آبفای استان تهران همچنین با اشاره به نواقص پرداخت‌های الكترونیك كنونی در زمینه پرداخت تكراری قبوض،‌ تصریح كرد: با به‌كارگیری این سامانه، یك قبض آب‌بها تنها بك‌بار پرداخت می‌شود و اگر مشتركی به‌اشتباه بخواهد بار دیگر قبضی را كه در گذشته پرداخت كرده‌است دوباره پرداخت كند، این سامانه موضوع را گوشزد خواهد كرد.