استاندار تهران گفت: ۲ هزار میلیارد ریال برای تأمین و توزیع آب شرب و ایجاد شبكه فاضلاب شهر تهران اختصاص یافته است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، مرتضی تمدن در جلسه مشترك شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران اظهار داشت: در دور سوم سفرهای استانی هیئت دولت، آخرین

وی در ادامه افزود: تعداد مصوبات دور سوم سفرهای استانی از ۲۵۰ مصوبه به ۲۷۳ مصوبه بعد از ویرایش افزایش یافت و اعتبار این مصوبات نیز از سه هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان به سه هزار و ۹۵۰ میلیارد تومان رسید همچنین مصوبات تا آخر مهرماه ابلاغ می‌شود.

تمدن بیان داشت: در شهرستان تهران علی‌رغم كارهای بزرگی كه صورت گرفته متأسفانه باید گفت بسیاری از كارها انجام نشده است یا هنوز متناسب با شأن و جایگاه تهران نیست.

استاندار تهران با اشاره به اینكه دولت برنامه‌های مهمی در شهر تهران دارد، اظهار داشت: استان تهران ۱۲ میلیون نفر جمعیت دارد كه از این تعداد هشت میلیون نفر در شهر تهران ساكن هستند.

وی با اشاره به اینكه سبك‌سازی جمعیت تهران ضروری است، گفت: یكی از دلایل این ضرورت، حوادث غیرمترقبه مانند زلزله است كه همچنان معتقدیم برای كاهش خطرات حوادث غیرمترقبه باید تهران را برای خدمت‌رسانی خلوت كرد.

تمدن در ادامه تأكید كرد: ستاد مدیریت بحران در تهران باید به شدت فعال شود چرا كه پدیده زلزله یك واقعیت است و باید با آن كنار بیاییم.

وی در خصوص اولویت‌های شهر تهران افزود: شبكه حمل و نقل عمومی، خطوط مترو، فاضلاب تهران، آلودگی هوا و حوادث غیرمترقبه از اولویت‌های كاری در شهر تهران است.

استاندار تهران به مصوبات در بخش فرهنگی اشاره كرد و ادامه داد: در حوزه فرهنگ، نزدیك به ۷۷ مصوبه در ۹ محور داشته‌ایم كه بخش عمده‌ای از این مصوبات مربوط به شهر تهران است.

وی خاطرنشان كرد: در حوزه فرهنگ در شهرستان تهران باید هر ساله ۱۲۵ میلیارد تومان هزینه شود كه طی ۵ سال به ۶۲۵ میلیارد تومان می‌رسد.

تمدن در خصوص تجهیز و بازسازی بیمارستان‌های استان تهران گفت: ۲۷ بیمارستان در طی دو سال تجهیز و بازسازی شده‌اند و ۸ بیمارستان بزرگ تهران در آینده نوسازی می‌شوند.

استاندار تهران در خصوص اعتبارات مترو اظهار داشت: از یك‌هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان بودجه مترو، ۵۰ درصد از آن كه نزدیك به ۶۰۰ میلیارد تومان می‌شود برای مترو شهر تهران است.