معاون وزیر نیرو با اعلام اینكه منتظر صدور دستور افزایش قیمت برق هستیم گفت: با اجرای هدفمندی یارانه‌ها در گام نخست و ماه‌های اول ۱۰ درصد مصرف برق خانگی كاهش خواهد یافت.

محمد بهزاد در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با بیان اینكه هدفمندی یارانه ها در حوزه برق به تدریج آثار خود را نمایان خواهد كرد ادامه داد: مشتركان برق خانگی یك سوم مصرف برق كشور را تشكیل می دهند بنابراین بنده فكر می‌كنم با اجرای هدفمندی یارانه‌ها مدیریت مصرف در دست خود مشتركین برق قرار خواهد گرفت.

وی تأكید كرد: حداقل این كار ایجاب می‌كند كه ۱۰ درصد مصرف برق خانگی در فاز نخست كاش یابد در صورتی كه باید علی‌الاصول بیش از ۱۰ درصد نیز صرفه‌جویی صورت گیرد.

بهزاد با اشاره به اینكه اصولا در طول سال یك سوم مصرف برق مربوط به مشتركان خانگی است ادامه داد: مصرف سالانه برق در كشور ۱۷۰ میلیارد كیلووات ساعت است كه یك سوم آن را مشتركان خانگی مصرف می‌كنند بنابراین پیش‌بینی می‌شود ۱۰ درصد صرفه‌جویی در گام نخست هدفمندی یارانه‌ها صورت گیرد.

محاسبه نرخ جدید برق از همان روز اول

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در خصوص اینكه با آغاز هدفمندی یارانه‌ها قبوض برق از چه زمان تغییر خواهد كرد و آیا تغییرات آن همزمان با آغاز هدفمندی یارانه‌ها انجام می‌شود، گفت: با آغاز اجرای هدفمندی یارانه‌ها و از همان روز اول نرخ را بر اساس نرخ جدید برق محاسبه خواهیم كرد و این تعرفه به صورت یك سیكل ادامه خواهد یافت و در مدت ۲ ماه به تدریج كامل و به صورت قبوض در اختیار مشتركان قرار می‌گیرد.

وی خاطر نشان كرد: قیمت جدید برق آماده شده است و اینكه از چه تاریخی و با چه نرخی آغاز شود منتظر دستور هستیم.