محمدرضا عطارزاده در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس افزود:بر اساس ماده ۱۲۷ و ۱۲۸ و ۱۲۹ برنامه پنجم كه مربوط به بخش آب است مجلس بلامانع بودن صادرات و واردات آب را به تصویب رساند.

وی ادامه داد: از قبل هم صادرات و واردات آب مطرح بوده و ممنوعیتی نداشت اما مصوبه‌ای در این خصوص نداشتیم اما چون مباحث بین‌المللی نیاز به مجوز دارد این مصوبه یك بحث كلی برای صادرات و واردات آب بود.

عطارزاده خاطرنشان كرد: در حال حاضر كه صادرات و واردات آب نداریم و در آینده نیز براساس ارتقاء بهره‌وری و تولید آب در مناطق می‌توان با داشتن مجوز این كار را انجام داد.

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا در پاسخ به این سؤال كه صادرات یا واردات آب به صورت لوله كشی و به شكل مستقیم خواهد بود گفت: به شكل‌های مختلفی كه بخواهیم در این زمینه كار كلان انجام دهیم مجلس به ما مجوز داده است.

به گفته وی، موارد زیادی برای صادرات آب وجود داشته است و به عنوان مثال صادرات به قطر و كویت مطرح بوده اما دنبال نشده است.

عطارزاده در پاسخ به اینكه هدفمندی یارانه در بخش آب به كجا رسید گفت: هنوز به جمع‌‌بندی نرسیده‌ایم و دومین جلسه كارشناسی آن نیز برگزار شد و احتمالا هفته آینده جلسه سوم آن برگزار می‌شود.

به گفته وی، اینكه تا پایان امسال قیمت آب نهایی شود مشخص نیست.