میک راک، عکسهای معروف و به یادماندنی را از زمان راک اند رول گرفته، مثل جلد آلبوم کوئین، و عکسهای معروف دیوید بووی. او مردی است که فقط از ستاره های راک اند عکاسی نکرده است بلکه با آنها زندگی کرده است .

میک راک می گوید: ما جوانان کارهایی را انجام می دادیم که پدر و مادرمان راضی نبودند و از انجام آنها شاکی می شدند.

مادر میک راک آرزو داشت که او استاد دانشگاه کمبریج شود، ولی میک وارد دنیای پر زرق و برق و گاهی آشوبگرانه موزیک راک، ایگی پاپ، لو رید و میک جـَگر شد.

در حال حاضر او نمایشگاهی از کارهای خود را همزمان با انتشار کتاب چهره های راک اند رول در لندن افتتاح کرده است. در این نمایشگاه تصاویری از تمام ستاره های راک مشاهده می شوند. اما تصویرهای پشت صحنه، عکسهای پایدارتری هستند، از جمله تصویر دیوید بووی و میک رانسون هنگام خوردن ناهار در یک ماشین ناهار خوری در قطار بریتانیا در سال ۱۹۷۳.

این تصویر جالب بود چون آنها با لباس مهمانی در حال خوردن غذای ساده قطار بودند، و این عکس یکی از پرفروش ترین عکسهای او بود.

عکسهای اولیه راک از بویی برای بویی خیلی مهم بود چون به معروف شدن او کمک کرد.

میک راک می گوید وقتی از آنها عکس می گرفتم آنها معروف نبودند. در کنسرت دیوید بویی ۴۰۰ نفر شرکت کرده بودند زمانی که اولین آلبوم کوئین به بازار آمده بود.

با اینکه چهل سال از اولین عکسی که گرفته گذشته، اما او به عکس گرفتن از کسانی که معروف نیستند ادامه می دهد، از جمله این افراد استفانی گرمانوتا است که ما او را به اسم لیدی گاگا می شناسیم.

میک راک درباره لیدی گاگا گفت: او خودش به من گفت که من روزی ستاره می شوم، ولی هیچکس او را نمی شناخت. من یادم هست که او می گفت هر کاری که لازم است انجام می دهم تا معروف شوم، و من مطمئن بودم او تصور درستی برای موفقیت دارد.

مترجم: نسترن توسلی