یک بار دیگر فضای عمومی شهر پاریس با عکس‌های رضا دقتی(عكاس و خبرنگار بین‌المللی ایرانی)، جان تازه‌ای گرفت. این نمایشگاه که مجموعه‌ای بود از چندین عکس روی ستون‌های ساختمان Palais Brongniart در حقیقت اعتراضی است به نابسامانی‌های ناشی از سرمایه‌داری بی‌رویه.

بنای Palais Brongniart معروف به Bourse که سال‌های متمادی بازار سهام پاریس بوده است، از نظر نمادین مرکز سرمایه‌داری کلان شهر است.

ترکیب‌بندی عکس‌های رضا دقتی که حول محور انسان و موقعیتش در جهان کنونی می‌چرخد، در این فضا ناهمانگی را سبب شده است که عمق شکاف میان پول، انسان، معاملات تجاری و فقر رانشان می‌دهد .

انجمن Finansol پاریس در راستای سرمایه‌گذاری به نفع تمامی اقشار جامعه، اقدامات عملی خوبی تدارک دیده است. به همین مناسبت در هفته همبستگی که از سوم تا دهم نوامبر با حمایت انجمن‌ها و افراد برجسته برگزار شد، سعی داشت افراد را در جهت سرمایه‌گذاری هرچه بیشتر در راستای خدمت به مشکلات اجتماعی از قبیل استخدام، مسکن، محیط زیست، همبستگی بین‌المللی و ... تشویق کند.

از همین رو نمایشگاه عکس‌های رضا از برجسته‌ترین چهره‌های شناخته شده بین‌المللی با مضمون همبستگی در امر سرمایه‌گذاری ذهن بازدیدکنندگان را به خشونت ناشی از سرمایه‌گذاری بی‌رویه جلب کرد.

گفتنی است مجموعه‌ای از سی سال عکس‌های رضا دقتی از افغانستان که تاکنون چاپ نشده‌اند،۱۶ اکتبر(۲۴ مهرماه ) در پارک لاویلت پاریس رونمایی شد .

در مراسم رونمایی از این کتاب که "یاغی دلان " نام داشت، درکنار رضا دقتی، عتیق رحیمی(برنده جایزه ادبی گنکور ۲۰۰۸) و ژان دی شولیو حضور داشتند.

این مراسم به موازات نمایشگاه «یک زمین، یک خانواده» دقتی برگزار شد که در پارک لاویلت پاریس برپا شده بود.

همچنین سال گذشته جایزه مرکز بین‌المللی عکاسی(ICP ) طی مراسمی که در دفتر این مرکز در نیویورک برپا شد، به رضا دقتی اهدا گردید.

دقتی جایزه معتبر "جاودانگی "(Infinity award) بخش عکاسی خبری را دربرابر ۶۵۰ شخصیت مهم از مرکز بین‌المللی عکاسی دریافت کرد.