این عکاس درباره حضور در نمایشگاه عكاسی «طبیعت و معماری» به پایگاه خبری حوزه هنری گفت: طبیعت و معماری مکمل هم هستند و همه ما که در این نمایشگاه حضور داریم، از آنجا که سلایق متفاوتی داشتیم، روی این موضوع توافق کرده و آن را برای برپایی این نمایشگاه انتخاب کردیم.

وی درباره مخاطب عکاسی و اهمیت مخاطب در کارهای خودش نیز گفت: شاید به نظر خیلی‌ها موضوع این نمایشگاه، یک موضوع عام باشد، اما من وظیفه خودم می دانم که به عنوان یک عکاس تنها تصاویر را ثبت نکنم و طوری عکس بگیرم که اثر برای مخاطبم از هر قشری که هست، تفکرانگیز باشد. عکس باید ذهن مخاطب را درگیر خود کند و او را وادار کند که با دیدن تابلو مکث کرده و به آن توجه کند.

سیدی ادامه داد: عکاسی طبیعت یکی از دشوارترین شاخه‌های عکاسی است که صبر، علاقه و حتی قدرت بدنی بالایی نیاز دارد. عکاس طبیعت باید واقعا یک ورزشکار باشد،‌ چون نیاز دارد که همواره سفر کند و مشخص است که نقاط بکر که می‌توان از آنها عکس خوب تهیه کرد در دسترس نیستند.

این هنرمند همچنین درباره عکاسی دیجیتال نیز گفت: وجود عکاسی دیجیتال به نظرم بسیار خوب است و باعث شده دست خیلی‌ها برای عکاسی باز باشد و عکاسان خوبی به جامعه معرفی شوند. اما از سوی دیگر بسیاری از مردم به دوربین‌های دیجیتال و به خصوص گوشی‌های تلفن همراه دسترسی دارند. همین دسترسی موجب شده است که بسیاری از مردم عکاسی را کار ساده و بدون زحمتی قلمداد کنند. شاید عکس گرفتن کار ساده‌ای باشد، ام عکاسی کردن اصلا راحت و ساده نیست.

وی در پاپان به سلیقه نه‌چندان خوب مردم در زمینه آثار هنری اشاره کرد و گفت: و متاسفانه در کشور ما به کیفیت اثر توجه چندانی نمی‌شود و برای بسیاری از مردم همین که تابلویی قیمت زیادی داشته باشد کافی است. مردم معمولا شناختی از آثار خوب ندارند و این وظیفه ‌رسانه‎هاست که مردم را با هنر و به ویژه عکاسی آشنا کنند چون خیلی از مردم ما هنوز عکاسی را هنر نمی‌دانند.