به گزارش خبرگزاری مهر، ابراهیم یزدیان گفت: با توجه به اهمیت موضوع دفع فاضلاب و ایجاد تصفیه‌خانه که ضمن رعایت بهداشت و مصون‌سازی محیط از مشکلات زیست‌محیطی و میکروبی، فاضلاب در این چرخه مجدداً سالم‌سازی می‌شود و به عنوان یک آب سالم در چرخه طبیعت و برای کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب غربی استان تهران افزود: بنا بر اعتبارات تخصیص‌یافته در اکثر شهرهای زیرپوشش آبفای جنوب غربی استان تهران، موضوع دفع فاضلاب و ساخت تصفیه‌خانه در دستور کار قرار گرفته‌است و به تناسب نقدینگی و اعتبارات اختصاص موجود با درصد پیشرفت‌های فیزیکی متفاوتی این امر در حال انجام و پیگیری است.

وی تصریح کرد: اجرای طرح فاضلاب و تصفیه‌خانه کهریزک که از سال ۱۳۸۴ و با هزینه‌ای بالغ بر پنجاه میلیارد ریال آغاز شده‌بود و در حال حاضر و با انجام کارهای پایانی در شرف بهره‌برداری قرار دارد.

یزدیان با اشاره به اینکه صددرصد کار لوله‌گذاری به اتمام رسیده‌است و تصفیه‌خانه این شهر نیز در حال اتمام است، خاطرنشان کرد: پیش‌فروش انشعاب‌های فاضلاب کهریزک آغاز شده‌ است و بیش از ۱۶۰۰ مشترک موجود فعلاً می‌توانند با خرید انشعاب از تسهیلات ویژه پیش‌فروش از جمله پرداخت حق انشعاب به صورت اقساط بلندمدت، اولویت نصب انشعاب فاضلاب برخوردار شوند.

وی اظهار امیدواری کرد تا شهریور سال آینده، طرح فاضلاب و بهره‌برداری از تصفیه‌خانه کهریزک آغاز شود.