معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: صنعت برق ایران به جز چهار ماه گرم سال، بیش از ۱۰ هزار مگاوات ظرفیت نصب شده مازاد دارد که سه تا چهار هزار مگاوات آن قابل صادرات به کشورهای همسایه است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، بهزاد" در پنجمین همایش سالانه مدیران روابط عمومی صنعت آب و برق، آخرین ظرفیت نصب شده برق کشور را بیش از ۵۶ هزار مگاوات اعلام کرد و افزود: در زمان حاضر ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و تمام روستاهای بیش از ۲۰خانوار کشور که به ۵۲ هزار و ۵۲۰ روستا می رسند، از نعمت روشنایی برق برخوردار هستند.

وی در ادامه با بیان اینکه میزان تلفات انتقال و توزیع برق از ۱۹،۹ درصد به ۱۸،۶ درصد در سال گذشته رسیده است، ابراز امیدواری کرد: این رقم در سال جاری به ۱۷،۸درصد کاهش یابد.

معاون وزیر نیرو، بازده نیروگاه ها را ۳۸ درصد و تعداد مشترکان برق را بیش از ۲۴ میلیون مشترک ذکر کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران از نظر تولید و تبادل انرژی برق رتبه نخست منطقه را دارا است و به جز چهار ماه گرم سال، بیش از ۱۰ هزار مگاوات ظرفیت نصب شده مازاد داریم که سه تا چهار هزار مگاوات آن قابل صادرات به کشورهای همسایه است.

وی از لحاظ طول شبکه برق، ایران را در جهان حایز رتبه دوم دانست و اظهار داشت: تلاش می‌کنیم با افزایش خطوط انتقال، این رتبه را به عنوان نخست ارتقا دهیم.

بهزاد سپس میزان پیک مصرف برق سال جاری را بیش از ۴۱ هزار و ۶۰۰ مگاوات پیش بینی کرد و افزود: این میزان انرژی از طریق نیروگاه‌های برق آبی و حرارتی و سیکل ترکیبی تولید خواهد شد.

وی با قدردانی از همکاری روابط عمومی‌های صنعت آب و برق در کاهش دو هزار مگاواتی پیک مصرف برق در سال گذشته، اظهار داشت: این میزان صرفه جویی، معادل ساخت یک نیروگاه به ظرفیت تولید سه هزار مگاوات است.

وی افزود: چنانچه این همکاری ادامه یابد، میزان مصرف برق در زمان اوج مصرف امسال به ۳۹ هزار و ۶۰۰ مگاوات تقلیل خواهد یافت.

به گفته وی، با تلاش و همت روابط عمومی‌ها در سال جاری و با مدیریت در مصرف برق و صرفه جویی، قادر خواهیم بود دو هزار و ۷۰۰مگاوات نیروگاه بسازیم.

وی تصریح کرد: مدیریت در اصلاح الگوی مصرف از نقش اساسی روابط عمومی نشات گرفته است.

بهزاد از روابط عمومی به عنوان جان مایه سازمان که می‌تواند پویایی و فعالیت‌های سازمان را به نمایش بگذارد، یاد کرد و گفت: بسیاری از سازمان‌ها به دلیل نداشتن روابط عمومی و یا ناکارآمد بودن روابط عمومی نتوانسته‌اند بازتاب فعالیت‌های خود را به بیرون از سازمان منعکس کنند.