ملی‌پوش وزن ۵۵ كیلوگرم تیم كشتی فرنگی كشورمان، در مورد عدم نتیجه‌گیری این تیم در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: شكست كاروان كشتی فرنگی دلایل متفاوتی دارد كه عمده‌ترین دلیل آن را می‌توان بی‌تجربگی نفرات اعزامی به مسابقات عنوان كرد.

«حمید سوریان» در مورد عنوان چهارمی كشتی فرنگی در مسابقات آسیایی افزود: ‌به دلیل ترافیك مسابقات، «محمد بنا» ریسك كرد و با نفرات جوان به مسابقات آسیایی رفت كه متاسفانه این حركت وی جواب نداد و كاروان ایران نتایج بدی كسب كرد.

وی ادامه داد: مسابقات قهرمانی آسیا از اهمیت بسیاری برخوردار است و میدان بزرگی محسوب می‌شود و نمی‌دانم چرا وی این ریسك را انجام داد تا با نفرات جایگزین كه تجربه نداشتند در مسابقات شركت كند، فكر می‌كنم بهترین فردی كه می‌تواند درباره علت عدم نتیجه‌گیری صحبت كند سرمربی تیم است.

سوریان خاطر نشان كرد: بیشترین عامل كه باعث از دست رفتن قهرمانی تیم شد، عدم نتیجه‌گیری در سه وزن نخست بود كه اگر در این سه وزن می‌توانستیم عملكرد بهتری داشته باشیم، شاید تیم قهرمان می‌شد.

وی درباره محمد فقیری كه در وزن او در این مسابقات شركت كرده بود، ادامه داد: فقیری حتی یك سال هم از من بزرگتر است، او كشتی‌گیر خوبی است ولی نمی‌دانم چرا موفق نشد در مسابقات رتبه خوبی به دست آورد، شاید بی‌تجربگی باعث شد نتیجه نگیرد.

سوریان افزود:‌ یكی دیگر از علت‌های ناموفق بودن تیم این بود كه فكر می‌كردیم سطح مسابقات این دوره پایین است و به همین علت با تمركز كافی پا به میدان نگذاشتیم اما امیدوارم این تجربه‌ای شود برای موفقیت‌های بعدی تیم.

سوریان در مورد شرایط خود خاطر نشان كرد: ‌تمریناتم را شروع كرده ام و برای مسابقات جهانی و همچنین آسیایی گوانگ‌ژو آماده می‌شوم، دوره گذشته به دلیل مصدومیت نتوانستم در دوحه كشتی بگیرم و جای مدال طلای آسیا در افتخاراتم خالی است كه می‌خواهم این جای خالی را پر كنم.