سرمربی تیم ملی كشتی فرنگی ایران گفت: در مسابقات آسیایی شرمنده مردم شدم ولی از آنها می‌خواهم همچنان به ما اعتقاد داشته باشند.

محمد بنا پس از این‌كه تیم ملی كشتی فرنگی ایران در مسابقات آسیایی دهلی‌نو روی سكو نرفت، اظهار كرد: شرمنده مردم هستم كه نتوانستیم روی سكو و آن هم بالاترین مقام بایستیم ولی نگاه ما نگاه حال نیست و از آنها می‌خواهم برای مسابقات جهانی و بازی‌های آسیایی گوانگ جو به ما اعتقاد داشته باشند.

وی ادامه داد: تنها تیمی كه كشتی‌گیران اصلی‌اش را به هند نیاورده بود، ما بودیم. می‌توانستیم تیمی را به آسیایی ببریم كه ۶-۷ طلا بگیرد اما هدف ما این مسابقات نبود بلكه رویدادهای آینده برایمان اهمیت زیادی دارد.البته این چهارمی تجربه شد تا دیگر این گونه ریسك نكنم.

بنا در پاسخ به این سوال كه آیا با همین نفرات انتظار قهرمانی وجود نداشت؟ گفت: اگر می‌توانستیم قهرمان شدیم كه می‌شدیم. پیش از مسابقات هم نمی‌توانستم بگویم برخی نفرات ما ضعیف هستند. چون نباید روحیه‌شان را پایین می‌آوردم.

سرمربی تیم ملی در مورد عملكرد برخی كشتی‌گیران گفت: فقیری و قضایی سروزن قانونی شرایط خوبی نداشتند. عابدین‌زاده هم باید طلا می‌گرفت. حق مهدی محمدی را هم تقریبا خوردند چون در سه ثانیه پایانی مسابقه با كره جنوبی امتیاز گرفت ولی داوران حتی حاضر به بازبینی فیلم نشدند. در هر حال، در كشتی ۱۰ بار فرصت نمی‌دهند و كشتی‌گیر باید شش دانگ حواسش جمع باشد. برخی كشتی‌گیران این موقعیت را درك نكردند.

بنا در پایان ابراز داشت: نفرات اصلی ما در حال حاضر در اردوی تیم ملی هستند و از این تیم فقط محمد قربانی كشتی‌گیر اصلی است. حتی در ۹۶ كیلو كه بابك قربانی قهرمان شد، امیرعلی اكبری را هم داریم و این نفرات نزدیك به هم حركت می‌كنند كه در تورنمنت‌های پیش رو بهترین‌ها را انتخاب خواهیم كرد.