"محسن کاوه" تصریح کرد: به دلیل آنکه مسابقه های کشتی قهرمانی بزرگسالان آسیا و بازی های آسیایی ۲۰۱۰ گوانگ ژو چین در یک سال برگزار می شود، سطح مسابقه های آسیایی کشتی در هندوستان بالاتر از هر سال است.

درست مثل مسابقه های کشتی قهرمانی جهان در پیش از بازی های المپیک که سطح آن بالاتر از مسابقه های جهانی هر سال است.

مربی تیم ملی کشتی آزاد ایران تصریح کرد: بر همین اساس، تیم هایی همچون کره جنوبی، کره شمالی، ژاپن، قزاقستان، ازبکستان، قرقیزستان، مغولستان، هندوستان و چین برای حضور قدرتمندانه در بازی های آسیایی گوانگ ژو چین، بهترین ترکیب را در رقابت های آسیایی هندوستان می چینند و رقابت مدالی برای گوانگ ژو خواهند داشت.

کاوه در باره رقابت ملی پوشان کشتی آزاد ایران با حریفان آسیایی در هندوستان اظهار داشت: در هندوستان، کشتی گیران ما در وزن های ۵۰، ۶۰ و ۶۶ با کشتی گیران کشورهای شرق آسیا رقابت بسیار نزدیکی خواهند داشت اما در وزن های ۷۴، ۸۴، ۹۶ و ۱۲۰ کیلوگرم رقابت برای قهرمانی بین کشتی گیران ما با حریفان کشورهای آسیای مرکزی خواهد بود.

در این بین کشتی گیران هندی نیز در همه وزن ها به خصوص در وزن های سبک و میان وزن برای کشتی گیران ما نیز خطرساز خواهند بود.

کاوه با اشاره به اینکه تیم ایران سال پیش در تایلند با ۱۵ امتیاز اختلاف نسبت به تیم دوم به راحتی به مقام قهرمانی آسیا رسید، گفت: در رقابت برای قهرمانی آسیا در هندوستان، تیم ملی کشتی آزاد ایران با تیم های ازبکستان، قزاقستان، ژاپن و هندوستان رقابت خواهد داشت.

قهرمان اسبق کشتی آزاد آسیا در وزن ۶۲ کیلوگرم گفت: بعد از مسابقه های آسیایی در هندوستان، اردوهای آمادگی برای مسابقه های جهانی کشتی در روسیه و بازی های آسیایی گوانگ ژو چین تشکیل خواهد شد.

در اردوهای آینده، نفرات جدیدی به عنوان پشتوانه برای آینده سازی تیم ملی کشتی آزاد ایران به اردو دعوت خواهند شد.

مربی تیم ملی کشتی آزاد ایران در پایان گفت وگو با ایرنا خاطرنشان کرد: به طور یقین کار سختی در ماه های آینده پیش رو داریم تا چهره واقعی و اصلی کشتی ایران را در بازی های المپیک ۲۰۱۲ لندن به نمایش بگذاریم.