مربی تیم كشتی فرنگی نوجوانان پس از كسب هر دو سهمیه المپیك سنگاپور گفت: عملكرد تیم نوجوانان در مسابقات گزینشی المپیك خوب بوده است اما به دلیل وجود فاصله زمانی و جا به جا شدن وزن ورزشكاران تا پیش از المپیك، هم اكنون نمی‌توانیم پیش‌بینی از این مسابقات داشته باشیم.

عزیز ناقوسی با بیان این مطلب اظهارداشت: بهروز ملكی در وزن ۴۲ كیلوگرم از خوزستان و یوسف قادریان در وزن ۶۹ كیلوگرم از تهران دو سهمیه تیم ایران برای حضور در المپیك سنگاپور را به خود اختصاص دادند.

وی عنوان كرد: تیم ملی به همراه ورزشكارانی از كشورهای ازبكستان،‌ قرقیزستان، كره و سنگاپور در مسابقات المپیك حضور می‌یابد. برای نخستین بار است كه المپیك نوجوانان برگزار می‌شود و ورزشكاران ما نیز طبیعتا برای نخستین بار حضور در این مسابقات را تجربه می‌كنند.

ناقوسی افزود: در كنار المپیك سنگاپور، مسابقات كشتی قهرمانی آسیا نیز در تایلند برگزار خواهد شد. مسابقات انتخابی تیم ملی هم در روزهای پنج‌شنبه و جمعه هفته جاری با حضور ورزشكاران سراسر كشور برگزار می‌شود.

وی گفت: این ۲۰ كشتی‌گیر از مسابقات انتخابی به همراه بهروز ملكی كشتی‌گیر وزن ۴۲ كیلوگرم، پژمان پشتام كشتی‌گیر وزن ۵۰ كیلوگرم، مرتضی انوشه كشتی گیر وزن ۵۸ كیلوگرم، یوسف قادریان كشتی‌گیر وزن ۶۹ كیلوگرم و میلاد درخشی كشتی‌گیر وزن ۸۵ كیلوگرم به اردوی آماده‌سازی تیم جهت حضور در مسابقات آسیایی دعوت می‌شوند.

ناقوسی افزود: اردوی آماده‌سازی تیم ملی از ۲۴ اردیبهشت ماه به مدت یك هفته در تهران برگزار می‌شود. اما به دلیل این‌كه بهروز ملكی و یوسف قادریان ۲ سهمیه المپیك سنگاپور را كسب كرده و فرصت چندانی ندارند، بنابراین این ۲ ورزشكار نمی‌توانند تیم ملی را در مسابقات قهرمانی آسیا همراهی كنند و تنها در اردوی آماده‌سازی حضور خواهند داشت.

وی اظهار داشت: مسابقات كشتی قهرمانی آسیا از چهارم مردادماه در كشور تایلند و مسابقات المپیك سنگاپور از ۲۶ مردادماه در سنگاپور آغاز می‌شود.

مربی تیم ملی كشتی فرنگی نوجوانان گفت: تیم ملی نوجوانان برای نتیجه‌گیری بهتر نیازمند تلاش‌های بیشتری است. ازبكستان در چند سال اخیر عملكرد قابل قبولی در كشتی‌فرنگی داشته است. این كشور سرمایه‌گذاری خوبی را در این رده سنی انجام داده است.

مربی تیم كشتی فرنگی نوجوانان یادآورشد: كشور قزاقستان نیز همواره یكی از كشورهای مدعی در این رشته بوده است. با توجه به رشد كشورهایی هم چون ازبكستان و قزاقستان در رده سنی نوجوانان، كشور ما نیز باید به این رده توجه بیشتری نشان دهد.