درحالیکه این روزها نگاه‌ها به ساحل جنوب فرانسه و جشواره فیلم کن دوخته شده است، کرانه رود سن در پاریس بار دیگر میزبان عكس‌های عباس كیارستمی خواهد شد.

گالری دوفرانسThe Galerie de France که جزو گالری‌های باسابقه پاریس است، قرار است میزبان نمایشگاه عکس‌های عباس کیارستمی(هنرمند نام آشنای ایرانی) شود.

این نمایشگاه در نیمه دوم ماه می(اواخر اردیبهشت ماه) برپا می‌شود و طی آن عکس‌های مجموعه " دیوارها "ی این هنرمند به نمایش گذاشته می‌شود.

عباس کیارستمی، دوشنبه شب ۱۳ اردیبهشت ماه ساعاتی قبل از ترک ایران به مقصد فرانسه برای شرکت در جشنواره فیلم کن ضمن تایید برپایی این گالری گفت:" گالری دوفرانس قرار است شماری از عکس‌های مجموعه دیوارهای من را به نمایش بگذارد. البته زمان قطعی برپایی این نمایشگاه مشخص نشده، اما به احتمال زیاد نیمه دوم ماه می اواخر ماه جاری(اردیبهشت) خواهد بود."

این فیلمساز ارائه جزئیات بیشتر این نمایشگاه را منوط به دیدار این هفته خود با مسوولان گالری دوفرانس دانست. با این حال گفت که تا آخرین لحظه حضور در ایران مشغول آماده‌سازی عکس‌ها برای این نمایشگاه است.

این چهارمین نمایشگاهی است که گالری دوفرانس طی چهار سال اخیر، از عکس‌های کیارستمی ترتیب می‌دهد که خود گویای توفیق جهانی این سینماگر ایرانی در کار عکاسی است.

کیارستمی که عکس‌هایش را معمولا فقط در پنج نسخه تکثیر و برای فروش عرضه می‌کند، در سال‌های اخیر در بیشتر شهرهای مهم اروپا و در کشورهای ژاپن، کانادا و آمریکا نمایشگاه داشته است و مجموعه‌داران بسیاری؛ عکس‌های او را خریداری و نگهداری می‌کنند.

سال ۲۰۰۴ هم نمایشگاهی از عکس‌های عباس کیارستمی در گالری دوفرانس پاریس گشایش یافت. نمایشگاهی که شامل حدود سی قطعه عکس سیاه و سفید بزرگ از چشم‌اندازهای پربرف زمستان در ایران بود. گالری دوفرانس در سال ۱۹۴۲ تاسیس شده است.

عباس کیارستمی برای شرکت در جشنواره بین‌المللی فیلم کن و برپایی نمایشگاه عکس این روزها در فرانسه به‌سرمی برد.