ملی‌پوشان كشتی آزاد نوجوانان ایران حریفان خود در مسابقات گزینشی المپیك را شناختند.

در وزن ۴۶ كیلوگرم كه ۱۴ كشتی‌گیر حضور دارند مهران شیخی در دور نخست به مصاف حریفی از قرقیزستان می‌رود و در صورت پیروزی در دور دوم با برنده كشتی‌گیران هند و قزاقستان روبرو خواهد شد.

در وزن ۵۴ كیلوگرم جواد ضیایی در دور اول با كشتی‌گیری از ویتنام روبرو می‌شود و در صورت پیروزی در دور دوم با برنده كشتی‌گیران تاجیكستان و تایلند مبارزه خواهد كرد، در این وزن ۱۵ كشتی‌گیر حضور دارند.

در وزن ۶۳ كیلوگرم كه ۱۴ كشتی‌گیر حضور دارند رضا رجبعلیان در دور نخست با كشتی‌گیری از امارات پیكار خواهد كرد و در صورت پیروزی در دور بعد با برنده كشتی‌گیران تاجیكستان و تایلند روبرو می‌شود.

در وزن ۷۶ كیلوگرم شاهین ضعیف تن در دور اول با قرعه استراحت روبر است و در دور دوم به مصاف كشتی‌گیری از هندوستان می‌رود، در این وزن ۱۰ كشتی‌گیر حضور دارند.

در وزن ۱۰۰ كیلوگرم كه ۹ كشتی‌گیر حضور دارند امیررضا بابایی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با كشتی‌گیری از قزاقستان روبرو می‌شود.

این رقابت‌ها با حضور كشتی‌گیرانی از ۱۸ كشور آسیایی برگزار می‌شود. هر كشور حداكثر می‌تواند دو سهمیه حضور در رقابت‌های المپیك نوجوانان سنگاپور را از این پنج وزن كسب ‌كند. در كشتی آزاد قهرمانان مسابقات تنها سهمیه می‌گیرند.