محمدصالح حجت الاسلامی(دبیر جشنواره عكاسی هفت سین) در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با اعلام این خبر از تماس‌های پی‌درپی برخی متقاضیان شرکت در این مسابقه خبر داد و اعلام کرد: اگرچه برای برگزارکننده و شرکت کنندگان ما تمدید زمان آخرین تاریخ مهلت دریافت عکس امری عادی شده است ولی ما با تاکید بر نظم در انجام چنین مسابقه‌هایی در قالب "سفره‌های ایرانی، اسلامی" گونه ای دیگر از احترام متقابل را رقم زده ایم تا زمان بندی های اعلام شده مورد خدشه قرار نگیرد.

همچنین حجت الاسلامی گفت: باتوجه به اینکه انتشار فراخوان و اطلاع رسانی در نیمه دوم اسفندماه سال گذشته آغاز شد اما شاهد دریافت عکس توسط دبیرخانه همزمان با اولین روزهای فروردین ماه سال جاری بودیم و حتی در فهرست اسامی ارسال کنندگان آثار، نام عکاسان حرفه‌ای را شاهد هستیم باید در نظر داشته باشیم که نظم در زمان بندی و ارسال عکس را نیز از عکاسانی این‌چنین باید آموخت.

وی ضمن اعلام ۱۵ اردیبهشت به عنوان آخرین زمان دریافت عکس توسط دبیرخانه ادامه داد: اینکه دبیرخانه در دومین دور از این مسابقه پذیرای آثار ایرانیان و علاقمندان از سایر کشورها است از حرکت دبیرخانه در مسیر صحیح و منطبق بر اهداف خود حکایت دارد و ما به عنوان برگزار کننده اعتقاد داریم اصل احترام به اخلاق حرفه ای در برگزاری و اعلام زمان بندی مسابقه از همین نقطه آغاز می شود.

دبیر دائمی مسابقات سفره های ایرانی اسلامی در ادامه با اشاره به این که منابع مالی چاپ کتاب دومین مسابقه عکاسی از سفره های حسینی تامین شده گفت: در حال آماده سازی این کتاب برای ارائه آن به صورت همزمان با نمایشگاه آثار برگزیده و مراسم اهدای جوایز آن هستیم و به زودی خبرهای خوشی در خصوص مسابقات برگزار شده قبلی و همینطور سومین دوره مسابقات آینده این دبیرخانه اعلام خواهیم کرد.

سفره‌های افطار، حسینی، شب یلدا و هفت سین از مهمترین عناوین سفره‌هایی است که دبیرخانه این مسابقه هر ساله با طرح فراخوان مسابقه عکس، پذیرای عکس هایی فاخر بوده است. داوری این دور از مسابقه سفره هفت سین برعهده: مژگان طریقی، اسماعیل عباسی و محمدمهدی رحیمیان است.