مدیر عامل جدید شركت توسعه آب و نیروی ایران در مراسم تجلیل از دست اندركاران سد كارون ۴ گفت: سد كارون ۴ بومی‌ترین سدی است كه در ایران ساخته شده است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، سید محمدرضا رضا‌زاده مدیر عامل جدید شركت توسعه آب و نیروی ایران در مراسم تجلیل از دست اندركاران سد كارون ۴ گفت: این سد بزرگترین سد بتونی در دست ساخت كشور است، بیشتر ركورد بتون‌ریزی را در پروژه‌های عمرانی كشور دارد،

او گفت: این سد از نظر ‌طراحی، ساخت و مصالح و تجهیزات به كار رفته در آن بومی ترین سد ایران است.

وی سرمایه انسانی این سد را بسیار ارزشمندتر از این پروژه خواند و گفت: ما امروز در صنعت سدسازی كشور و دنیا حرف برای گفتن داریم.

رضازاده گفت: با تدبیر همكاران‌مان در این مجموعه توانستیم در مدت كوتاهی این سد را آبگیری كنیم و این حاصل زحمات و تلاش‌ همكارانی است كه با خبر هستم ۳۷ ساعت بی وقفه و بدون استراحت، كار می‌كردند.

مدیر عامل سابق شركت توسعه آب و نیروی ایران نیز كه در این مراسم حضور داشت در سخنان كوتاهی این سد را دستاورد عظیم كشور نامید كه از سوی همه كشورها رصد می‌شود و گفت : لازم است دقت فدای سرعت نشود و در تكمیل این سد از همه نیروهای متخصص و صاجبنظران استفاده شود .

سد كارون ۴ با ارتفاع ۲۳۰ متر بلندترین سد بتنی كشور است كه در استان چهارمحال و بختیاری در فاصله ۱۸۰ كیلومتری جنوب غربی شهركرد ساخته شد و در تاریخ پنجم فروردین ماه امسال نیز توسط رئیس جمهوری آبگیری شد.

در این مراسم وزیر نیرو نیز با اهدا لوح یادبود و جوایزی از برخی كاركنان سد تجلیل و به نمایندگانی از پیمانكاران فعال و برتر این سد تقدیر كرد .