در پایان رقابت های جام سیراکف بلغارستان آزادکاران جوان کشورمان صاحب ۳مدال طلا، یک نقره و ۳ برنز شدند و فرنگی کاران نیز یک مدال طلا، ۲ نقره و یک برنز کسب کردند تا کشتی در آغاز سال نو ۱۱ مدال به مردم ایران عیدی دهد.

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار ایرنا، در روز دوم رقابت ها جام سیراکف بلغارستان آزادکاران جوان کشورمان صاحب یک مدال نقره و دو مدال برنز شدند و فرنگی کاران یک مدال طلا کسب کردند.

براساس این گزارش، در کشتی آزاد و در وزن ۵۵ کیلوگرم "همت کریمی راد"در دور اول و در دو تایم ۹ بر صفر کشتی‌گیر ترکیه‌ای را شکست داد ولی در دور دوم در سه تایم و با نتیجه ۸ بر ۲ مغلوب حریفی از قزاقستان شد.

وی در گروه شانس مجدد ابتدا حریف آمریکایی را در دو تایم با نتیجه ۴ بر یک شکست داد، اما در دیدار بعدی در سه تایم با نتیجه ۱۲ بر ۴ مقابل حریف ترکیه ای شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۶۶ کیلوگرم "محمدمهدی یگانه جعفری"در دو تایم و با نتیجه ۱۳ بر صفر کشتی‌گیری از الجزایر را از پیش رو برداشت و در دور دوم نیز در دو تایم و با نتیجه ۷ بر صفر حریف بلغارستانی را شکست داد.

این کشتی گیر وزن ۶۶ کیلوگرم، در دور سوم نیز در سه تایم با نتیجه ۵ بر ۴ حریف اسلواکیایی را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت که در دیدار پایانی با نتیجه ۱۰ بر ۳ مغلوب حریف ترکیه ای شد و به مدال نقره این وزن بسنده کرد.

در همین وزن "محمد یوسفی" در سه دور با کشتی‌گیرانی از بلغارستان روبر شد که این کشتی‌گیران را در دو تایم و با نتایج ۹ بر صفر، ۱۰ بر صفر و ۹ بر صفر شکست داد.

وی در کشتی نیمه نهایی مقابل حریف ترکیه ای ضربه فنی شد، اما در دیدار رده بندی موفق شد در دو تایم با نتیجه ۴ بر ۲ حریف رومانیایی خود را شکست دهد و صاحب مدال برنز شود.

در وزن ۸۴ کیلوگرم "مسعود فیض‌اللهی" در دور اول در دو تایم و با نتیجه ۵ بر ۱ مغلوب کشتی‌ گیر ترکیه‌ای شد.

این کشتی گیر در گروه شانس مجدد در دو تایم با نتیجه ۱۳ بر صفر حریف بلغاری را شکست داد اما در دیدار رده بندی مقابل امیر محمدی دیگر نماینده کشورمان در سه تایم با نتیجه ۴ بر یک شکست خورد و پنجم شد.

در همین وزن "امیر محمدی" در کشتی اول خود در سه تایم ۷ بر ۳ حریف بلغارستانی را شکست داد.

وی در دور دوم و در دو تایم ۶ بر صفر کشتی‌گیر قزاقستانی را مغلوب کرد اما در دور سوم در دو تایم و با نتیجه ۱۱ بر ۲ مقابل حریف ترکیه‌ای شکست خورد و با شکست فیض الهی صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۱۲۰ کیلوگرم "حامد اسدی" در دور نخست و در دو تایم با نتیجه ۲ بر ۱ کشتی‌گیر قزاقستانی را شکست داد اما در دور دوم با ناداوری و در دو تایم با نتیجه ۳ بر ۱ مغلوب کشتی ‌گیری از کشور میزبان شد و از دور رقابت ها کنار رفت.

به گزارزش ایرنا، در روز نخست این رقابت ها که شنبه هفته جاری برگزار شد، در رشته کشتی آزاد "عبدالله فولاوند"، "مهران نصیری" و "مرتضی رضایی قلعه" در اوزان ۵۰ ،۶۰ و ۷۴ کیلوگرم صاحب ۳ مدال طلا شدند و "محسن کاظمی" در وزن ۹۶ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.

تیم کشتی آزاد جوانان در مجموع با کسب ۵۵ امتیاز بیشترین امتیاز را بین تیم های شرکت کننده کسب کرد و اول شد.

در کشتی فرنگی و در وزن ۵۵ کیلوگرم "میلاد امیرفخریان" در دور اول حریفی از ترکیه را در دو تایم و با نتیجه ۳ بر صفر شکست داد ولی در دور دوم در سه تایم و با نتیجه ۳ بر ۱ مغلوب حریف قزاقستانی شد.

وی در گروه شانس مجدد ابتدا کشتی گیری از رومانی را ضربه فنی کرد اما در دیدار رده بندی مقابل حریف قزاقستانی در دو تایم با نتیجه ۳ بر صفر شکست خورد و هفتم شد.

در همین وزن "سامان عبدولی" پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم و در دو تایم ۶ بر صفر کشتی‌گیر فرانسوی را برد و در دور سوم نیز در سه تایم با نتیجه ۲ بر ۱ حریفی از قزاقستان را مغلوب کرد، اما در کشتی های بعدی خود ابتدا مقابل حریف آمریکایی شکست خورد و در گروه شانس مجدد با شکست ۲ بر ۲ مقابل حریف ترکیه ای از دور رقابتها کنار رفت.

در وزن ۶۶ کیلوگرم "مهدی زیدوند" در دور اول مقابل حریف آمریکایی در دو تایم با نتیجه ۲ بر ۱ پیروز شد و در دوم در سه تایم و با نتیجه ۷ بر ۲ نماینده کرواسی را شکست داد اما در دور سوم در دو تایم و با نتیجه ۴ بر صفر مغلوب کشتی‌گیر آمریکایی شد و از دور رقابتها کنار رفت.

در همین وزن "یوسف قادریان" پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۷ بر ۵ و در سه تایم مغلوب حریف قزاقستانی شد.

وی در گروه شانس مجدد ابتدا با نتیجه ۱۱ بر یک حریف قزاقستانی را شکست داد و در کشتی بعدی خود نیز حریف بلغارستانی را در دو تایم با نتیجه ۹ بر یک حریف بلغاری را شکست داد اما در دیدار رده بندی مقابل حریف آمریکایی در دو تایم با نتیجه ۷ بر صفر شکست خورد و پنجم شد.

در وزن ۸۴ کیلوگرم "مصطفی خاقانی" پس از استراحت در دور نخست در دور دوم در دو تایم حریفی از ترکیه را پشت سر گذاشت، اما در کشتی سوم با نتیجه ۴ بر یک مقابل حریف بلغارستانی شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت.

در همین وزن "میلاد درخشی" که در دور اول با قرعه استراحت روبرو بود، در دور دوم در دو تایم و با نتیجه ۳ بر صفر کشتی‌گیر ایتالیایی را مغلوب ساخت.

وی در کشتی دور سوم خود ۳ بر صفر مغلوب حریف آمریکایی شد و در گروه شانس مجدد نیز ۳ بر یک مقابل حریف قزاقستانی شکست خورد و از کسب مدال بازماند.

در وزن ۱۲۰ کیلوگرم "پارسا نظری" پس از استراحت در دور اول، در دور دوم کشتی‌گیری از کرواسی را ضربه‌‌ی فنی کرد.

وی در دور سوم حریف بلغارستانی را در دو تایم با نتیجه ۶ بر صفر شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار نهایی نیز در سه تایم حریف قدرتمند مجاری خود را با نتیجه ۵ بر ۲شکست داد و صاحب مدال طلا شد.

در روز نخست این رشته نیز که شنبه هفته جاری برگزار شد، "امیرکعب عمیر" در وزن ۵۰ کیلوگرم از تیم فرنگی نوجوانان و "کمال محمد علیزاده" در وزن ۷۴ کیلوگرم صاحب مدال نقره شدند و "مجتبی ممی زاده" در وزن ۹۶ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.

تیم های کشتی آزاد جوانان با ۱۲ کشتی گیر، فرنگی جوانان با ۹ کشتی گیر و فرنگی نوجوانان با ۵ کشتی گیر در رقابتهای جام سیراکف در رده سنی جوانان که روزهای ۲۹ اسفند سال گذشته و اول فروردین ماه امسال در شهر صوفیه بلغارستان برگزار شد، حضور داشتند.

نمایندگان کشورمان ساعت ۲۰ روز دوشنبه به کشور باز می گردند.