ناصر نوربخش با بیان اینكه سرشاخ شدن فرنگی‌كاران جوان اعزامی به مسابقات جام سیراكوف با فرنگی‌كاران تیم ملی بزرگسالان باعث آماده‌تر شدن آن‌ها برای این مسابقات شده است گفت: تمرین كشتی با بزرگسالان باعث شده تا ما در بلغارستان با خیال راحت جوانان خود را به روی تشك بفرستیم.

سرمربی تیم ملی كشتی فرنگی جوانان اظهار داشت: تا قبل از مسابقات قهرمانی آسیا و قهرمانی جهان چند تورنمنت تداركاتی را درنظر گرفته‌ایم كه جام سیراكوف اولین تورنمنت تداركاتی ما است. كادر فنی تیم ملی جوانان برای هریك از این تورنمنت‌ها ۸ نفر را در نظر می‌گیرد كه مجموع این نفرات پس از گزینش شدن برای مسابقات قهرمانی آسیا و یا جهان انتخاب می‌شوند.

وی افزود: هدف ما در این مسابقات كسب تجربه و آنالیز این كشتی‌گیران است به هرحال آن‌ها هیچ تجربه‌ی خاصی در رده‌ی سنی جوانان را ندارند و این مسابقات باعث بالا رفتن تجربه‌ی آن‌ها می‌شود.

نوربخش با بیان اینكه در بلغارستان فرنگی‌كاران سایر تیم‌ها توسط كادر فنی تیم ملی جوانان تجزیه و تحلیل می‌شوند تصریح كرد: در صدد هستیم تا از كل این رقابت‌ها فیلم‌برداری كنیم زیرا این فیلم‌ها در مسابقات آسیایی و جهانی به ما كمك زیادی می‌كند.

سرمربی تیم ملی كشتی فرنگی جوانان در پایان خاطرنشان كرد: با توجه به اینكه این مسابقات با ۲ كیلوگرم ارفاق برگزار می‌شود فرنگی‌كاران ما برای سر وزن رسیدن مشكل خاصی ندارند در بلغارستان مطمئنا در هر وزن ۱۳ تا ۱۴ كشتی‌گیر را شركت خواهند كرد و ما در تمامی اوزان كار دشواری را پیش رو داریم. فرنگی‌كاران ما با توجه به آمادگی كه دارند در وضعیت خوبی به سر می‌برند در حال حاضر نیز حجم و شدت تمرینات كمتر شده است و ما بیشتر روی مسائل فنی و رفع ایرادات فرنگی‌كاران كار می‌كنیم.