اختلاف‌ها بین البروس تدیف رئیس فدراسیون كشتی اوكراین و وزارت ورزش این كشور بالا گرفته است.

البروس تدیف دارنده چهار مدال طلای كشتی آزاد جهان و المپیك و رقیب آن زمان علیرضا دبیر، پس از قهرمانی در المپیك آتن و خداحافظی از دنیای قهرمانی، رئیس فدراسیون كشتی اوكراین شد.

تدیف در مصاحبه‌ای، در مورد چهارم شدن اوكراین در جام جهانی كشتی آزاد گفت: در جام جهانی امسال هشت كشور شركت كننده با كشتی‌گیران قدرتمندی حضور پیدا كردند و اوكراین هم به روسیه و آذربایجان باخت و چهارم شد. روسیه قدرت اول كشتی دنیاست و آذربایجان هم با حمایت‌های رئیس جمهورشان همه امكانات را برای خود مهیا می‌بینند و تیم خوبی دارند.

وی ادامه داد: در تركیب تیم، به برخی كشتی‌گیران جوان در جام جهانی میدان دادیم كه به آینده این كشتی‌گیران خوشبینم. آنها در این مسابقه سطح بالا خود را محك زدند تا متوجه شوند برای آینده چه نقص‌هایی را باید برطرف كنند.

تدیف در مورد موقعیت ورزشی كشور اوكراین گفت: امیدوارم رئیس جمهور جدید "ویكتور یانوكوویچ" تغییراتی را به وجود آورد. از علاقه او به ورزش مطلعیم. او همواره راه‌های قانونی برای پیشرفت زیرساخت‌ها فراهم كرده است، در این سال‌ها تلاش شده تا مالیات از روی اماكن ورزشی برداشته شود كه اگر این كار در دوره جدید صورت گیرد، در یكی دو سال آینده پیشرفت ورزشی اوكراینی را خواهید دید.

تدیف با انتقاد از وزارت ورزش اوكراین، ابراز داشت: برای اولین بار تیم اعزامی ما به جام جهانی با نام "تیم ملی" شركت نكرد و با مشكلات زیادی روبرو بودیم. وقتی آدم‌های ضد ورزش در راس این وزارت خانه هستند چیز دیگری نمی‌شود انتظار داشت. اگر من در راس وزارت ورزش اوكراین بودم، پس از نتایج المپیك زمستانی ونكوور، استعفا می‌دادم و می‌رفتم چون آن گاه از نگاه كردن به چشم‌های هموطنانم شرمم می‌آمد.