مربی سازنده كشتی تهران گفت: نایب قهرمانی در جام جهانی نتیجه خوبی است اما نباید غافل شد چون مسابقات جهانی با جام جهانی فرق دارد.

مرتضی لطیفی اظهار كرد: دومی جام جهانی در مسكو جای خوشحالی دارد و به تیم ملی تبریك می‌گویم ولی مطمئنا كادر فنی می‌داند كه مسابقات جهانی با جام جهانی تفاوت‌های زیادی دارد و نباید از این دومی بسیار خوشحال شویم و از مسابقات جهانی غافل شویم چون آنجا وضعیت طور دیگری است.

وی در مورد عملكرد كشتی ‌گیران مقابل روسیه گفت: نتایج نشان می‌دهد كه مقابل روس‌ها خوب كشتی گرفتیم اما دو ضربه فنی و خوردن دو فن پنج امتیازی نشان می‌دهد كه ضعف‌هایی داریم.

لطیفی همچنین گفت: پیروزی رحیمی مقابل اسرافیلوف روسی نشان داد كه رحیمی یك ستاره است اما باید برای او برنامه‌ریزی كرد تا مدال جهانی بگیرد و در ۶۰ كیلو فاصله سایر كشتی‌گیران ما با مراد محمدی زیاد است و باید فكری اساسی به حال این وزن كرد.

مربی سابق تیم ملی در مورد ضربه‌شدن مهدی تقوی گفت: توی سال قبل قهرمان جهان شد چون كسی او را نمی‌شناخت اما حال همه او را نشانه رفته‌اند و روی كشتی او كار می‌كنند. بنابراین شرایط برای او متفاوت است. از طرف دیگر گرفتن طلای جهان دلیل بر این نیست كه تقوی بدون نقص باشد. او فقط از پای چپ به خوبی زیرگیری می‌كند و با راست گاردها مشكل دارد در حالی كه ۹۰ درصد كشتی‌گیران راست گارد هستند.

لطیفی ادامه داد: گودرزی باید ضعف‌هایش را برطرف كند. در ۹۴ كیلو لشگری هنوز كار دارد تا خود را به كشتی گیران درجه یك جهان نزدیك كند. رضا یزدانی نشان داد می‌تواند جانشین خوبی برای ابراهیمی باشد. به شرطی كه از حاشیه به متن كشتی بیاید. در سنگین وزن هم همچنان فاصله ما با روس‌ها زیاد است. این بار مربیان تیم ملی نفر ذخیره معصومی را مقابل بلال ماخوف قرار دادند اما بلال ماخوف با چهار سال قبلش فرق كرده و دیگر آذرشكیب را دو – یك نمی‌برد بلكه پس از چهار سال او را ضربه می‌كند كه این فاصله‌ها را نشان می‌دهد.