سرمربی تیم ملی كشتی آزاد گفت: تیم ملی كشتی آزاد لیاقت این را داشت تا در رقابت‌های جام جهانی به مقام قهرمانی دست یابد.

غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی كشتی آزاد افزود: رقابت‌های جام جهانی این دوره در سطح بسیار بالایی نسبت به دوره‌های گذشته برگزار شد و حضور كشتی‌گیران سرشناس باعث شد كه این تورنمنت بین‌المللی یك محك جدی برای ما باشد.

وی ادامه داد: با به میدان فرستادن كشتی‌گیران با تجربه و میدان دادن به جوانان تا حدود زیادی به خواسته‌های خود رسیدیم و مهمتر از اینكه نقاط ضعف خود را شناسایی كردیم تا بتوانیم در آینده این مشكلات را برطرف كنیم و در مجموع به اهداف خود دست یافتیم.

دارنده‌ی دو مدال نقره جهان اظهار داشت: ما در قلب روسیه تنها با یك روسیه روبرو نشدیم زیرا تیم‌های آذربایجان، ازبكستان و اوكراین نیز كشتی‌گیران این منطقه را در تركیب خود داشتند و ملی‌پوشان ما با این شرایط نشان دادند كه توانمندیهای بالایی دارند.

وی تصریح كرد: اكنون شرایط به گونه‌ای رقم خورده است كه دنیا به كشتی ما احترام گذاشته و حساب ویژه‌ای روی ما باز می‌كند و این در گفته‌ها و رفتار مربیان و دست‌اندركاران تیم‌های حاضر در این رقابت‌ها مشهود بود.

وی در مورد دیدار تیم ایران مقابل آذربایجان اظهار داشت: در دیدار با آذربایجان كشتی‌گیران ایرانی توانمندی‌ها و لیاقت بالای خود را نشان دادند و ما این تیم را نقره‌داغ كردیم ضمن اینكه سعید احمدی نیز می‌توانست زلیم‌خان حسین‌اف را شكست دهد.

محمدی ادامه داد: قبل از حضور در مسابقات جام جهانی اعلام كردیم كه از بدست نیاوردن نتیجه نا امید نمی‌شویم ولی در حال حاضر نیز كه از نتیجه‌ی بدست آمده نسبتا راضی هستیم مغرور نشده و تلاش می‌كنیم كه اشتباهاتمان حاضر در رقابت‌های جام جهانی دیگر تكرار نشود،زیرا به اهداف بزرگتر می اندیشیم.

محمدی در مورد شرایط حسن رحیمی در رقابت‌های جام جهانی گفت: حسن رحیمی پس از سال‌ها تمرین و ممارست در حال حاضر در شرایط ایده‌ال و آرمانی قرار دارد و می‌تواند جزء بهترین كشتی‌گیران سبك وزن دنیا باشد.

دارنده‌ی دو مدال برنز جهان خاطرنشان كرد: رحیمی با توجه به حضور در دوران آموزش خدمت سربازی، شرایط فوق‌العاده سختی را برای حضور در جام جهانی داشت و عملكردش در این رقابت‌ها ایده‌ال بود.

وی در مورد عملكرد احسان لشكری در رقابت‌های جام جهانی ادامه داد: لشكری از حضور در این رقابت‌ها به این خودباوری رسید كه می‌تواند جزء بهترین‌های كشتی دنیا باشد وی در دیدار با تمرزاف بسیار خوب كشتی گرفت و در مبارزه با قادس‌اف در ابتدا در حد و اندازه خود كشتی گرفت اما به یكباره كشتی از دستش خارج شد، مهم این است كه وی این اعتماد به نفس لازم را بدست آورده كه می‌تواند جزء خوب‌های دنیا باشد و اشتباهات وی در این مسابقات قابل جبران است بشرطی كه خودش را دست كم نگیرد.

دارنده‌ی مدال طلای جوانان جهان در مورد شرایط فردین معصومی در این رقابت‌ها افزود: فردین معصومی با توجه به بحث كمبود زمان ما در راه آماده‌سازی تیم ملی در شرایط آرمانی قرار نداشت و در دیدار با دلاگنف نیز دچار اشتباهاتی شد كه باعث شكست وی شد.

وی در مورد شرایط سعید احمدی در رقابت‌های جام جهانی ادامه داد: ما به سعید احمدی در رقابت‌های جام یاشاردوغو تركیه میدان دادیم ولی وی در رقابت‌های جام جهانی بر روی تشك سر در گم بود و جو مسابقات جام جهانی برای وی بسیار سنگین بود كه البته این فشارها برای این قبیل از كشتی‌گیران طبیعی است و آن‌ها باید از حضور در این میادین درس بگیرند.

محمدی در مورد شكست تقوی و صادق گودرزی در دیدار فینال مقابل تیم روسیه اظهار داشت: تقوی و گودرزی بر اثر اشتباه خود نتیجه را واگذار كردند در حالی كه ما براحتی می‌توانستیم در این دو وزن پیروز شویم و پس از شكست نریمان اسرافیلوف مقابل حسن رحیمی ترس در دیدگان روس‌ها هویدا بود.

وی ادامه داد: خوشحالم كه تقوی از این بابت در این رقابتها ضربه خورد، زیرا برخی شكست‌ها بسیار عبرت‌آموز است اشتباه تقوی این بود كه باتیروف را در حد و اندازه خودش نمی‌دید و اصلا او را به حساب نمی‌آورد.

سرمربی سابق تیم كشتی آزاد نوجوانان افزود: به گودرزی و تقوی گفتم باید هر حریفی را ببرید و هیچ كشتی‌گیری برای باختن به میدان نمی‌آید و بسیاری از كشتی‌گیران و قهرمانان بزرگ بوده‌اند كه از این نقطه قوت و اعتماد به نفس بالای خود ضربه خورده‌اند.

وی ادامه داد: گودرزی هم گدویف را دست كم گرفته بود و حریف خیلی راحت در دستش بود ولی در ثانیه‌های پایانی شكست خورد ولی این شكست‌ها می‌تواند برای این دو كشتی‌گیر در رقابت‌های جام جهانی یك تجربه باشد تا در میدان‌های بزرگ از این نقطه ضربه نخورند.

وی در مورد شرایط رضا یزدانی در این رقابت‌ها افزود: یزدانی یكسال از میادین كشتی دور بود و با توجه به حضور كشتی‌گیران سرشناسی نظیر كتویف، گازیموف، قربان‌اف و برگمن كه از خوب‌های دنیا بودند رقابت‌های جام جهانی یك میدان خوب برای وی بود.

محمدی ادامه داد: بازگشت پس از یكسال به میادین كشتی برای یزدانی كمی دشوار بود ولی وی بخصوص در دیدار با كتویف توانمندیهای بالای خود را نشان داد و این كشتی‌گیر سرشناس در مقابل میل خواستن یزدانی زانو زد و وی نشان داد می‌تواند با این پیروزی به شرایط آرمانی برسد ولی یزدانی نباید این نكته را فراموش كند كه رسیدن به افتخار با تحمل سختی‌ها امكان‌پذیر است.

وی در مورد شرایط دیگر كشتی‌گیران ایرانی حاضر در این رقابت‌ها گفت: آقاجانی، حسین‌خانی، ریاحی و آذرشكیب در این رقابت‌ها این فرصت را پیدا كردند كه در میدان مبارزه حاضر شوند هرچند در این مسابقات دچار اشتباهاتی شدند اما این میدان می‌تواند برای آن‌ها یك درس بزرگ باشد و در مجموع ما روی آن‌ها حساب ویژه‌ای باز می‌كنیم و این موضوع ثابت می‌كند كه هر كشتی‌گیر جوانی كه لیاقت داشته باشد می‌تواند عضو تیم ملی شود و در آینده برای كشتی ایران افتخارآفرین باشد.