رئیس فدراسیون كشتی ایران با تاكید بر اینكه آزادكارانی كشورمان توانایی قهرمان در رقابت‌های جهانی داشتند،‌گفت: كارشكنی روس‌ها مسبب عدم قهرمانی ایران در رقابت‌های جام جهانی روسیه بود.

محمدرضا یزدانی‌خرم افزود: متاسفانه سفارت روسیه در راه اعزام تیم ملی ایران مشكلات بسیاری را پیش پای ما نهاد و با فشار بسیار زیاد دیپلماتیكی تنها توانستیم مجوز اعزام ۱۸ نفر به مسابقات جهانی را از آنها دریافت كنیم و این در حالی استن كه فدراسیون كشتی ایران همواره در راه حضور كشتی گیران روس در رقابتهای مختلف در ایران نهایت همكاری را با آنها داشته است.

وی افزود: بسیاری از مسئولین و همراهان تیم ایران از جمله ماساژور، تیم ملی از همراهی ملی‌پوشان محروم شدند و نتوانستند روادید سفر به كشور روسیه را كسب كنند ضمن آنكه طی مذاكراتی هم كه با كادر فنی و همراهان تیم ملی داشتم آنها از مشكلات عدیده خود در جریان مسابقات اخیردر این كشور خبردادند.

رئیس فدراسیون كشتی در ادامه با اشاره به نتایج تیم ملی در این رقابت‌ها اظهار كرد: پیش از اعزام به روسیه هدف اصلی خود را قهرمانی در رقابت‌های جهانی قرار داده بودیم اما با توجه به مشكلاتی كه پیش پای تیم بود فكرمی‌كنم كه نایب قهرمانی تیم ایران هم برای فدراسیون كشتی رضایت‌بخش بود.

وی افزود:نباید فراموش كرد كه حضور تیم‌های قدرتمندی همچون آمریكا، تركیه، ازبكستان ومهمتر از همه آذربایجان و روسیه در این رقابت‌ها كار را برای نتیجه‌گیری مطلوب هر تیمی سخت می‌كند و خوشحالم كه تیم جوان ایران توانست در عین حال شایستگی عنوان نایب قهرمانی را كسب كند.

یزدانی‌خرم در پاسخ به این سئوال كه شكست سنگین مقابل روسیه ارزش كار خوب ملی‌پوشان بعد از شكست آمریكا و ازبكستان را پائین نیاورد، گفت: همان‌طور كه گفتم مشكلات زیادی برای حضور در این رقابت‌ها را داشتیم اما برخی از ملی‌پوشان ما در دیدار با روسیه در حد انتظار ظاهر نشدند.

وی با اشاره به ضربه فنی شدن تقوی و آذرشكیب در دیدار فینال مقابل روسیه گفت:‌با توجه به جوانی‌ آذر شكیب انتظار زیادی از او نمی‌رفت اما ضربه شدن تقوی و شكست دو ملی‌پوش دیگر اصلا در حد كشتی ایران نبود و انتظار بیشتری از آنها داشتیم.

رئیس فدراسیون كشتی حضور در رقابت‌های جهانی روسیه را آخرین تورنمنت كشتی آزاد در سال ۸۸ عنوان كرد و گفت: به طور كلی آزادكاران ایران در سالی كه گذشت عملكرد مطلوبی داشتند و امیدوارم سازمان تربیت‌بدنی با حمایت بیشتر زمینه افتخار‌آفرینی كشتی در سال ۸۹ را نیز پدید آورد.

وی با اشاره به اظهارنظر رئیس‌جمهور مبنی بر پنج برابر شدن بودجه ورزش كشور گفت: این برنامه‌ای است كه در مجلس مطرح است و در صورت تصویب آن می‌توانیم شاهد پنج برابر شدن بودجه ورزش كشور باشیم.

یزدانی‌خرم همچنین در خصوص بودجه درخواستی فدراسیون كشتی از سازمان ورزش برای سال آینده خاطر نشان كرد: ما از علی سعیدلو درخواست بودجه ۱۱ میلیاردی داشته‌ایم كه تحقق آن را منوط به افزایش بودجه سازمان ورزش عنوان كرده‌اند.