سرمربی تیم كشتی فرنگی سونی تهران گفت: متاسفانه لیگ برتر كشتی فرنگی در حد موقعیت و جایگاه این رشته برگزار نشد.

محسن سوریان كه تیمش نایب قهرمان مسابقات لیگ شد، اظهار كرد: با توجه به نتیجه‌ای كه كشتی فرنگی به دست آورد، توقع می‌رفت لیگ فرنگی نه پررنگ تر از آزاد ولی حداقل در حد آن برگزار شود ولی متاسفانه این گونه نبود.

وی ادامه داد: با این كه كیفیت برگزاری لیگ پایین بود، باز هم برگزاری آن با چهار تیم بهتر از عدم برگزاری‌اش بود. برای سال آینده هم همه چیز به برنامه‌ریزی فدراسیون مربوط می‌شود كه باید از طریق تبلیغات رسانه‌ای یا برقراری ارتباط با شركت‌ها واسپانسرها تیم‌های بهتر و بیشتری را جذب لیگ فرنگی كند.

سوریان در مورد پیشنهاد ادغام دو لیگ آزاد و فرنگی و برگزاری آن مانند بوندسلیگای آلمان گفت: این پیشنهاد خوبی است و زمانی كه یك تیم هم كشتی گیر آزاد داشته باشد و هم كشتی گیر فرنگی، تفاوت‌ها از میان برداشته می‌شوند. با این شرایط مردم هم بیشتر با كشتی فرنگی آشنا می‌شوند.

سرمربی سونی در مورد رضایت از عملكرد تیمش ابراز داشت: با توجه به هزینه‌ای كه كرده بودیم از عملكرد تیم راضی بودم. البته با همین شرایط می‌توانستیم اول هم بشویم اما در كشتی با كرمانشاه در چند ثانیه پایانی نتیجه یكی دو مسابقه عوض شد ضمن این‌كه كرمانشاهی ها هم اكثر نفرات شاخص و ملی‌پوش را در خدمت داشت.

وی در پایان در مورد نقش حمید سوریان در تشكیل این تیم گفت: نقش اساسی در تشكیل این تیم را حمید داشت و می‌خواست كاری برای بچه‌های فرنگی كرده باشد. برای سال آینده هم در لیگ تیم خواهیم داشت ولی به چه اسم یا اسپانسری هنوز مشخص نیست.