ابراهیم حقیقی مجموعه عكس‌های سیاه و سفید خود از معماری سال‌های ۴۸ تا ۵۴ ایران را اردیبهشت‌ماه سال آینده در گالری «دی» به نمایش می‌گذارد.

این هنرمند گرافیست درباره این آثار، توضیح داد: مدتی پیش در گشت‌وگذاری كه در نگاتیوهای قدیمی‌ام داشتم، مجموعه‌ای پیدا كردم كه مربوط به سال‌های ۴۸ تا ۵۴ بود.

او با اشاره به موضوع این عكس‌ها،گفت: اكثر آن‌ها مربوط به معماری شهرهای ایران است و از آن‌جا كه بسیاری از این آثار همچون ارگ بم یا برخی از روستاهای قدیمی امروز از بین رفته‌اند، احساس كردم نمایش این نگاتیوها ارزشمند خواهد بود.

حقیقی تصریح كرد: وقتی نگاتیوها را پیدا كردم از آن‌جا كه مربوط به زمان‌های قدیم بود، تصمیم گرفتم برای جلوگیری از صدمه‌دیدن بیشتر آن‌ها تمام‌شان را اسكن و آن‌هایی را كه بهتر است برای نمایش انتخاب كنم.

به گفته او، احتمالا در این نمایشگاه بین ۴۰ تا ۵۰ عكس سیاه و سفید كه قبلا در هیچ نمایشگاهی ارایه نشده است بر دیوارها نصب می‌شود.

حقیقی پیش از این پیش‌بینی كرده بود تا اسفند ماه سال جاری این عكس‌ها در مجموعه تازه‌ تاسیس چهار فصل در خانه هنرمندان ایران نمایش داده شود،اما طبق آخرین مذاكراتش ،نمایش این آثار به اردیبهشت ماه سال آینده در گالری دی موكول شده است.

او آخرین‌بار سال گذشته نمایشگاهی از خط ‌نگاره‌های خود را در گالری دی برپا كرد.