مربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: هدف اصلی کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی داشتن پنج کشتی گیر آماده در هر وزن است.

جمشید خیرآبادی با بیان این مطلب افزود: در رقابتهای بین المللی کشتی فرنگی جام یادگار امام (ره) مهره های خوبی به خصوص در اوزان ۷۴ و۱۲۰ کیلوگرم شناسایی کردیم که می توانند با حضور در اردوهای تیم ملی رشد و پرورش پیدا کنند و در مجموع سطح کیفی رقابتهای جام یادگار امام(ره) قابل قبول بود.

خیرآبادی در مورد شرایط وزن ۶۰ کیلوگرم تصریح کرد: در این وزن امید نوروزی را داریم که روز به روز پخته تر خواهد شد و می تواند با درایت محمد بنا در سالهای آینده مدالهای رنگارنگی را کسب کند. ضمن اینکه قبول دارم که ما در کنار نوروزی هنوز مهره کارآمدی را پیدا نکرده ایم.

وی تصریح کرد: ما در وزن ۱۲۰ کیلوگرم مشکل داریم. البته در سنگین وزن مهره های جوانی نظیر بشنیجی، قربانی، قلاوند و قاسمی منجزی می توانند در آینده حرفهای زیادی برای گفتن داشته باشند.

خیرآبادی تاکید کرد: در اوزان ۹۶، ۸۴ و ۶۶ کیلوگرم ما در هر وزن چند مهره کارآمد را داریم که ترکیبی از کشتی گیران جوان و باتجربه هستند که باید در بقیه اوزان نیز به این سطح برسیم.

وی اظهار داشت: در وزنهای ۵۵ و ۷۴ کیلوگرم شرایط کمی بهتر از وزنهای ۶۰ و ۱۲۰ کیلوگرم است ولی ما قصد داریم محسن قاسمی در وزن ۶۶ کیلوگرم به یک وزن بالاتر بیاوریم تا خلاء موجود در این وزن و دیگر وزنها را با چنین برنامه هایی برطرف کنیم.

خیرآبادی ادامه داد: اردوی تیم ملی از روز ۱۵ اسفندماه آغاز می شود که در این اردو سامان طهماسبی به دلیل اینکه هنوز مصدومیتش برطرف نشده و نمی تواند فشار بالای تمرینات را تحمل کند به اردو دعوت نکردیم و در وزن ۱۲۰ کیلوگرم هم ترجیح می دهیم به جای مسعود هاشم زاده که تاکنون در پنج میدان جهانی و دو المپیک هیچ مدالی کسب نکرده است جوانانی را به اردو دعوت کنیم که می توانند با حضور در میادین مختلف در سالهای آیندهآماده شوند.

وی در پایان با اشاره به اینکه رقابتهای جهانی مسکو و بازیهایی آسیایی هدف اصلی کادر فنی در سال آینده است خاطرنشان کرد: تا زمان رقابتهای قهرمانی آسیا که اردیبهشت ماه در شهر دهلی نو هند برگزار می شود دو مرحله اردوی ۱۵ روزه را در ۱۵ اسفند و ۱۵ فروردین ماه در برنامه داریم و سپس با یک اردوی کوتاه مدت در اردیبهشت ماه راهی این رقابتها می شویم و از حضور در این رقابتها به موفقیت در این دو رویداد مهم و پس از آن در نهایت المپیک لندن می اندیشیم.