با حضور رئیس فدراسیون كشتی مجمع انتخابات هیئت كشتی استان كردستان برگزار شد.

محمدرضا یزدانی‌خرم در مجمع انتخابات هیئت كشتی كردستان كه در اداره‌كل تربیت بدنی استان با حضور رؤسای هیئت‌های شهرستان‌ها، مدال‌آوران و قهرمانان ورزشی استان برگزار شد، اظهار داشت: استان كردستان در حال حاضر از نظر فعالیت ورزش كشتی وضعیت مناسبی دارد، به طوری كه این استان جزو ۱۰ استان برتر كشوری از نظر رشته ورزشی كشتی است.

وی افزود: استان كردستان از نظر استعداد و پتانسیل رشته ورزشی كشتی در جایگاه خوبی قرار دارد و دلیل اصلی آن وجود عوامل انسانی و ورزشكاران مستعد این رشته ورزشی است.

رئیس فدراسیون كشتی جمهوری اسلامی ایران ابراز امیدواری كرد: با تلاش‌های انجام شده و استعدادیابی در سطح مدارس استان تا دو سال آینده امیدواریم ۹۰ درصد اعضای تیم ملی كشتی كشورمان از ورزشكاران و قهرمانان ورزشی استان كردستان باشند.

یزدانی‌خرم با اشاره به وظایف و سیاست‌های فدراسیون كشتی و هیئت‌های كشتی گفت: یكی از راهكارهای اساسی فدراسیون كشتی سرمایه‌گذاری در رشته ورزشی كشتی است و استان كردستان نیز می‌تواند زمینه‌ساز این رشته ورزشی باشد.

وی تاكید كرد: رشته ورزشی كشتی ورزش اول در سطح كشور است كه ۱۰۰درصد مردم ایران به آن علاقه زیادی دارند و یكی از راه‌هایی كه می‌توان كشتی را رونق داد، سرمایه‌گذاری در این رشته ورزشی و استعدادیابی از افراد مستعد و توانمند در این رشته ورزشی است.

در ادامه کیومرث آیت پناه سرپرست هیأت کشتی استان کردستان با اشاره به جایگاه استان كردستان در رشته كشتی و پهلوانی اظهار داشت: این استان یكی از استان‌های فعال و مطرح كشتی در سطح ملی و جهانی است.

كیومرث آیت ‌پناه به وجود قهرمانان و مدال‌آوران رشته كشتی در استان اشاره كرد و افزود: با زحمات كشتی‌گیران و قهرمانان و ورزشكاران استان تلاش‌های زیادی شده كه كشتی را به آن جایگاه واقعی خود برسانیم و حضور در المپیادهای ورزشی ایرانیان در دو سال گذشته گواه این ادعاست.

وی به برنامه‌ها و سیاست‌های كاری خود در دو سال آینده اشاره كرد و اذعان داشت: بسترسازی و ایجاد زمینه‌های مناسب برای استعدادیابی و پرورش خلاقیت‌های ورزشی در بین رده‌های سنی نوجوانان و جوانان و به ویژه در رشته كشتی فرنگی یكی از مهم‌ترین برنامه‌های این هیئت در سال‌جاری است.

سرپرست هیئت كشتی كردستان در ادامه این مجمع برگزاری كلاس‌های مربیگری كشتی به منظور ارتقای سطح علمی مربیان به سطح جهانی و با استفاده از افراد تحصیلكرده و كارشناسان تربیت بدنی را یكی دیگر از برنامه‌های این هیئت در طول دو سال آینده عنوان كرد.

آیت ‌پناه از تشكیل كمیته استعدادیابی ورزش كشتی در سطح مدارس و كمیته پیشكسوتان این رشته ورزشی خبر داد و اضافه كرد: امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و ایجاد بسترهای مناسب در رشته كشتی تا دو سال آینده وضعیت این رشته ورزشی از رده ۱۷ تیمی كشوری به جایگاه سوم و چهارم ارتقا یابد.

در پایان این مجمع انتخاباتی از میان ۱۷ رأی مأخوذه، كیومرث آیت ‌پناه با كسب ۱۷ رأی به مدت چهار سال به عنوان رئیس هیئت كشتی كردستان منصوب شد.