در آیین اختتامیه ی جشنواره سراسری عكس تجلی عاشورا و فجر كه ۲۶ خرداد ماه در حوزه هنری استان مازندران برگزار شد ،هیچكدام از مسئولین مازندران حضور نداشتند .

مدیر حوزه هنری استان مازندران و دبیر جشنواره ضمن گله از عدم حضور مسئولین استانی ، در این رویداد كشوری گفت : جای شگفتی است كه جشنواره ای با دو موضوع دینی و انقلابی « عاشورا و فجر » با میزبانی مازندران برگزار شود و اینچنین مورد بی توجهی و بی مهری مسئولین استان قرار گیرد .

وی با اشاره به حضور پر شور و گرم جوانان هنرمند استان و كشور در این برنامه افزود : حضور گرم و صمیمی این عزیزان آن هم در زمان پخش مسابقات فوتبال جام جهانی ، گر چه به دلیل عدم حضور عوامل صدا و سیما از دید دوربین های صدا وسیمای استان پوشیده ماند، اما می توانست سوژه ی خوبی برای بخش های خبری صدا و سیمای كشور باشد و به افتخارات فرهنگی استان بیفزاید ، از بد حادثه صدا و سیما نیز این فرصت ارزشمند را از دست داد .

وی جشنواره سراسری تجلی عاشورا و فجر را تعامل فكری و فرهنگی سه نسل از هنرمندان عرصه هنر عكاسی بر شمرد و افزود : در این جمع ارزشمند به حضور مسئولان فرهنگی و هنری استان خوشبین بودیم ، كه آن ها هم نیامدند .

محمد پور مدیر حوزه هنری استان مازندران با اشاره به حمایت صمیمانه ی استاندار مازندران از فعالیت این مركز گفت : استاندار محترم كه دغدغه های ایشان در عرصه ی فرهنگی بر كسی پوشیده نیست ، تنها مقام مسئول در استان بود كه قول حضور در این مراسم را به ما داد اما به دلیل مشغله ی كاری در آخرین لحظات نتوانستند حضور پیدا كنند ، و عذر خواهی نمودند . بنده نیز به نمایندگی از كلیه هنرمندان حاضر در جشنواره ، غیبت ایشان را عین حضور تلقی كرده و صمیمانه از نگاه فرهنگی ایشان ، تشكر و قدر دانی می كنم .

شایان ذكر است جشنواره سراسری عكس تجلی عاشورا و فجر با حضور ۴۷۲ هنرمند عكاس از سراسر كشور ، با بیش از ۴۰۰۰ اثر از جمله جشنواره های بود كه به طور بی سابقه ای مورد توجه هنرمندان عكاس سایر استان ها قرار گرفت، این جشنواره ۲۶ خرداد ماه با اعلام نفرات برتر در شهر ساری به كار خود پایان داد .

مسئول روابط عمومی حوزه هنری استان مازنـــدران

علیرضا پــاكبین