در این مراسم كه ساعت ۱۸ روز چهارشنبه ۲۶ خرداد ماه در محل حوزه هنری استان مازندران برگزار شد ، عزیز ا... محمد پور به عنوان ریاست حوزه هنری استان مازندران و دبیر جشنواره ، ضمن خیر مقدم به حاضرین ، از هنر عكاسی به عنوان تریبون بیان ایده ها و عقاید نام برد و تاكید كرد : عكاسی از ابتدای انقلاب اسلامی همواره هنری معنوی و مردمی و همراه با ارزش های انقلابی ما بوده است .

سپس مهدی معصومی گرجی به عنوان مدیر اجرایی چهارمین دوره این جشنواره با بیان گزارش و اعلام آمارهای استقبال از این جشنواره در سه دوره گذشته گفت : جشنواره حاضر به لحاظ تعداد عكس های رسیده از سوی عكاسان و استقبال انجام شده را در نوع خود بی سابقه بود .

در این مراسم اسامی برگزیدگان بخش عاشورا به این ترتیب معرفی شدند:

نفر اول: سیداسماعیل موسوی، از چهارمحال و بختیاری، برنده شش میلیون ریال همراه تندیس مسابقه و دیپلم افتخار.

نفر دوم: جواد عسکراوغلی، از آذربایجان غربی، برنده چهارمیلیون ریال همراه تندیس مسابقه و دیپلم افتخار.

نفر سوم: جلال شمس آذران، از آذربایجان شرقی، برنده دومیلیون ریال همراه تندیس مسابقه و دیپلم افتخار.

همچنین از سه نفر از شرکت کنندگان در بخش عاشورا به نام های: سیده زهرا عابدی از مازندران، محمود بازدار از خراسان رضوی، امین پاسی شیرازی از چهارمحال وبختیاری با پرداخت یک میلیون ریال تقدیر به عمل آمد.

اسامی برگزیدگان بخش فجر نیز به این ترتیب معرفی شد:

نفر اول: زهرا ایمان زاده از اردبیل، برنده شش میلیون ریال همراه تندیس مسابقه و دیپلم افتخار.

نفر دوم: سعید عامری از تهران، برنده چهارمیلیون ریال همراه تندیس مسابقه و دیپلم افتخار.

نفر سوم: محسن غلامی از مازندران، برنده دومیلیون ریال همراه تندیس مسابقه و دیپلم افتخار.

در ادامه از سه نفر از شرکت کنندگان در این یخش به نام های: بهنام صدیقی از مازندران، محسن ابراهیمی از فارس، سیدهاشم شاکری از تهران نیز در بخش فجر با پرداخت یک میلیون ریال تقدیر شد.

در ادامه این برنامه بیانیه هیات داوران هم خوانده شد که در بخشی از آن آمده بود: جشنواره « تجلی عاشورا و فجر » با توجه به مشی و نام خود، در پی آن بوده است تا گوشه ای از این فرانگری هنرمندانه را به منصه ی ظهور برساند. حضور پرشور جوانان و هنرمندان پرآوازه ی این مرز و بوم و تعداد آثار رسیده به آن، گواه این مدعا است که جهان هنر عکاسی به سمت و سوی « هنر معناگرا » گام هایی بزرگ بر می دارد.

عكس های راه یافته به این جشنواره همزمان در نمایشگاه مجازی پایگاه حوزه هنری استان مازندران به نمایش گذاشته شده است كه جهت مشاهده این آثار می توانید به پایگاه اینترنتی حوزه هنری استان مازندران به آدرس www.artmazandaran.ir مراجعه نمایید .

مسئول روابط عمومی حوزه هنری استان مازنـــدران

علیرضا پــاكبین