مربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: سامان طهماسبی دارنده دو مدال برنز کشتی فرنگی جهان با مشکلات بسیاری روبرو است و متاسفانه مسئولان کردستانی نسبت به وضعیت این قهرمان ملی بی تفاوتند.

جمشید خیرآبادی مربی تیم ملی کشتی فرنگی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: طهماسبی جز کشتی گرفتن کار دیگری ندارد و متاسفانه شغل وی نیز که پیمانی یکی از شرکت های تابعه وزارت نفت بود از وی گرفته شد و در حال حاضر برای امرار معاش دچار مشکل است چون نه کار دارد و نه پولی برای ادامه راه و متاسفانه با این وضعیت برای ادامه کشتی دچار مشکل است.

خیرآبادی در ادامه با اشاره به اینکه در سالهایی که وی صاحب مدال برنز جهان شد همه وعده پاداش به او دادند اما با گذشت سه سال هنوز خبری نیست اظهار داشت: وقتی طهماسبی مدال جهانی گرفت همه به او وعده پاداش دادند اما وی فقط وعده و وعید شنیده است. ای کاش مسئولان اگر نمی توانند به تعهدات خود عمل کنند وعده ندهند.

وی تصریح کرد: متاسفانه مسئولان رده بالای سیاسی کردستان اصلا به فکر این افتخار ورزشی خود نیستند. آیا براستی در این استان پهناور برای وی یک کارثابت وجود ندارد یا آنها قدر و جایگاه یک ورزشکار را نمی دانند.

خیرآبادی با اشاره به اینکه از مسئولان استان کسی به ورزش اهمیت نمی دهد خاطر نشان کرد: طهماسبی بخاطر همین مشکلات هنوز نتوانسته شش روز پس از آغاز اردو به جمع ما ملحق شود و ای کاش کسی فریاد این قهرمان نامی را می شنید که سکوتش از هزار فریاد رساتر است و تنها عشق به مردم و خطه فرهنگ پرور کردستان باعث شده است وی به استان دیگری نرود و از آنجا کشتی بگیرد.

وی در پایان در مورد دلایل شکست اخلاقی دارنده مدال برنز جهان در رقابتهای جایزه بزرگ گرجستان افزود: اخلاقی در اهواز دانشجوی فوق لیسانس است، بتازگی ازدواج کرده است و از طرفی شغل مناسب و درآمد کافی نیز ندارد و برای همین در تمرینات تمرکز لازم را ندارد. از طرفی باید در شیوه تکنیک و تاکتیکش تغییراتی ایجاد کرده و با جنگندگی بیشتری مقابل حریفان ظاهر شود زیرا شیوه آنالیز مبارزات وی برای حریفانش ساده است و وی این کار وی را سخت می کند.

سامان طهماسبی دارنده دومدال برنز وزن ۸۴ کیلوگرم رقابتهای کشتی فرنگی جهان در سالهای ۲۰۰۶ و۲۰۰۷ است که مدتها با مشکلات عدیده ای روبرو است.