معاون توانیر با تاکید بر ضرورت همراهی مردم در مدیریت بهینه مصرف برق، اعلام کرد در تابستان امسال خاموشی "برنامه ریزی شده" نخواهیم نداشت.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا خوش خلق عضو هیئت مدیره و معاون توانیر به همراه علی رضا احمدی یزدی رئیس گروه مدیریت مصرف توانیر و بیژن قاسمی مشاور مدیرعامل توانیر امروز چهارشنبه ضمن بازدید از بخشهای مختلف خبری خبرگزاری مهر و روزنامه بین المللی تهران تایمز، به گفتگو با خبرنگار مهر نشستند.

خوش خلق در جریان این بازدید گفت: وزارت نیرو تحت هیچ شرایطی برنامه ریزی برای اعمال خاموشیهای برنامه ریزی شده نکرده، این درحالی است که باتوجه به گرمای زودرس امسال، مردم باید در بهینه سازی مصارف خود همکاری لازم را با صنعت برق داشته باشند.

معاون توانیر با بیان اینکه تاکنون همکاری مردم با صنعت برق مبنی بر صرفه جویی در مصارف مطلوب بوده است، افزود: با توجه به بالارفتن درجه حرارت هوا، استفاده مردم از وسایل سرمایشی بالا رفته و بر این اساس، لازم است که صرفه جویی در مصارف صورت گیرد.

وی تصریح کرد: استفاده از وسایل سرمایشی "پرمصرف" متاسفانه در میان مردم باب شده است که به نظر می رسد مشترکان صنعت برق کشور باید در زمان خرید تجهیزات سرمایشی، به استاندارد بودن آن توجه ویژه داشته باشند.