دبیر سومین جشنواره عكس فیروزه گفت: تاكنون ۳۸۰ نفر در سومین جشنواره عكس فیروزه سراسری ثبت‌نام كرده‌اند. ‌

كریم متقی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران افزود: ۸۰ درصد از ثبت‌نام كنندگان در این دوره از جشنواره غیربومی است و ۲۰ درصد باقیمانده از آذربایجان شرقی است.

وی در پاسخ به این سئوال خبرنگار فارس در خصوص تفاوت‌های این دوره از جشنواره با دوره‌های گذشته پرسید، اظهار داشت: توجه به كیفیت بخشی جشنواره سوم یكی از نتایجی است كه به دنبال برگزاری دو سال این جشنواره به دست آمده است.

متقی ادامه داد: در این دوره از جشنواره برخلاف دوره‌های گذشته عكاسان در موضوع خاصی محدود نخواهند شد و تلاش می‌شود تا جنبه‌های مختلف زندگی شهری مورد توجه قرار گیرد.

وی اخذ حق شركت از ثبت‌نام كنندگان را دیگر تفاوت این دوره از جشنواره خواند و اضافه كرد: در این دوره به منظور ثبت‌نام افراد حرفه‌ای‌تر اقدام به دریافت حق شركت در جشنواره كردیم كه با وجود آن تعداد شركت كنندگان نیز نسبت به سال‌های گذشته افزایش نشان می‌دهد.

وی تاكید كرد: شركت‌كنندگان بومی از پرداخت این حق شركت معاف هستند.

متقی با بیان اینكه بانك عكس در سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز ایجاد شده است، افزود: در این بانك كه حاصل برگزاری دو دوره جشنواره عكس فیروزه است، بیش از ۴۰ هزار فریم عكس به صورت چاپی و دیجیتالی موجود است.

دبیر سومین جشنواره عكس فیروزه چاپ ویژه‌نامه‌های دیجیتالی را از دیگر تفاوت‌های این دوره از نمایشگاه خواند و اضافه كرد: امسال در قالب بسته‌های فرهنگی از شركت‌كنندگان پذیرایی خواهد شد و همچنین كتاب دومین دوره جشنواره عكس فیروزه نیز توزیع می‌شود.

به گفته دبیر سومین دوره جشنواره عكس فیروزه ثبت‌نام اولیه اینترنتی از طریق پست الكترونیكی به نشانی firoozeh۸۹@gmail.com صورت می‌گیرد كه برای تمام شركت‌كنندگان بومی و غیربومی الزامی است.

وی یادآور شد: پس از اتمام مهلت ثبت‌نام اولیه اینترنتی، دبیرخانه از میان درخواست‌كنندگان (فقط غیربومی) شركت در جشنواره، اسامی ۱۰۰ نفر از حائزان شرایط حضور را اعلام می‌كند و از عكاسان بومی، دانشجویان غیربومی شاغل به تحصیل در دانشگاه‌ها و آموزشكده‌های سطح شهر تبریز همچنین شركت‌كنندگان آزاد معذور است ضمن آنكه دبیرخانه از پذیرش و اسكان افراد غیرمرتبط با جشنواره معذور است.

دبیر سومین جشنواره عكس فیروزه در ادامه اظهار داشت: آخرین مهلت ثبت‌نام اولیه اینترنتی ۱۵ تیرماه ۸۹ است و تمدید نمی‌شود.

گزارش فارس حاكی است، سومین جشنواره عكس فیروزه از اول تا پنجم مرداد ماه سال‌جاری توسط سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز در شهر تبریز برگزار می‌شود.

جشنواره عكس فیروزه یكی از معدود جشنواره‌های عكاسی زنده قاره آسیا به شمار می‌رود.