نایب رییس فدراسیون کشتی و مدیر فنی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران اظهار داشت: برگزاری رقابت های انتخابی تیم های ملی کشتی ایران، از سال آینده در دستور کار فدراسیون کشتی قرار خواهد گرفت.

"محمدعلی صنعتکاران"در باره برگزار نشدن رقابت های انتخابی امسال تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران گفت: تراکم برگزاری مسابقه های بین المللی، دلیل اصلی این مساله بود.

صنعتکاران اضافه کرد: ملی پوشان کشتی ما، اردیبهشت ماه در مسابقه های آسیایی هندوستان شرکت کردند و پس از آن باید آماده شرکت در تورنمنت بین المللی کشتی جایزه بزرگ جام "تفلیس" در گرجستان می شدند.

وی خاطر نشان کرد: این در حالی است که کشتی گیران آزاد و فرنگی ما در حال حاضر، شرکت در سه تورنمنت بین المللی کشتی آزاد و فرنگی جایزه بزرگ جام "حیدر علی اف" در جمهوری آذربایجان و جام های کشتی آزاد "زیلکوفسکی" و کشتی فرنگی "پیت لازینسکی" در لهستان را پیش رو دارند.

مدیر فنی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران گفت: به همین خاطر، از وقت و فرصت کافی برخوردار نبودیم و نمی توانستیم برگزاری رقابت های انتخابی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران را در دستور کار خود قرار دهیم.

نایب رییس فدراسیون کشتی در همین زمینه ادامه داد: از سوی دیگر با توجه به تراکم شرکت در مسابقه های بین المللی کشتی، رقابت های انتخابی تیم های ملی ایران که می بایست حتما سر وزن برگزار شود، باعث تحلیل رفتن قوا و بدن های کشتی گیران ما در آستانه شرکت در پیکارهای کشتی قهرمانی جهان در روسیه می شد.

صنعتکاران گفت: متاسفانه اینگونه مسایل و ریزه کاری های کشتی، معمولا به چشم آنهایی که اشراف کاملی بر ورزش کشتی ندارند، نمی آید و از برگزار نشدن رقابت های انتخابی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران انتقاد می کنند.

دارنده سه مدال طلا، نقره و برنز جهان و بازی های المپیک در دهه ۶۰ میلادی تاکید کرد: اما از سال آینده با یک برنامه ریزی از قبل پیش بینی شده و اصولی، رقابت های انتخابی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران را برگزار خواهیم کرد تا جای حرف و حدیثی باقی نماند.

مدیر فنی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران با اشاره به آغاز مرحله جدید اردوهای آمادگی تیم های ملی کشورمان در خانه کشتی گفت: ملی پوشان کشتی آزاد و فرنگی ایران از روز ۲۰ خرداد ماه، مجددا تمرینات خود را در اردوهای آمادگی تیم های ملی در خانه کشتی برای شرکت در تورنمنت بین المللی کشتی جایزه بزرگ جام "حیدر علی اف" در جمهوری آذربایجان آغاز کردند.

صنعتکاران ادامه داد: نتایج بدست آمده کشتی گیران ما در این تورنمنت بین المللی که اواخر تیر ماه در شهر باکو پایتخت جمهوری آذربایجان برگزار خواهد شد، برای کادرهای فنی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران بسیار مهم و تعیین کننده خواهد بود.