عکاس برگزیده بخش ویژه مسابقه عکس شوکا از رعنا جوادی یک عکس زنده‌یاد بهمن جلالی را هدیه ‌می‌گیرد.

یارعلی پورمقدم، برگزارکننده مسابقه عکس شوکا در مورد بخش ویژه این رقابت به خبرنگار مهر گفت: در دو دوره قبلی بهمن جلالی به همراه دو عکاس دیگر، داوری آثار را برعهده داشت و چون امسال دیگر در میان ما نیست، تصمیم گرفتیم به پاس تلاش‌هایش، بخش ویژه‌ را به یاد او اختصاص دهیم.

وی در مورد این جایزه ابراز داشت: رعنا جوادی به عنوان همسر او داوری این بخش را برعهده دارد و یکی از عکس‌ها را با نظر خود انتخاب می‌کند. قرار است جوادی یکی از عکس‌های جلالی را به برگزیده این بخش هدیه دهد و اگر امضای جلالی نیز در پایین عکس نبود، همسرش باید صحت این را که عکس متعلق به خود جلالی است، ثابت کند.

پورمقدم در ادامه به جزئیات دیگر مسابقه شوکا اشاره کرد: در دوره‌های قبلی بهمن جلالی، افشین شاهرودی، اسماعیل عباسی و مهران مهاجر داوری آثار را برعهده داشتند و چون همه آنها داوران سرشناسی بودند، احتمال اینکه عکاسان سلیقه آنها را بدانند، وجود داشت.

وی افزود: به همین دلیل امسال منوچهر معتبر، افشین شاهرودی و کامپوزیا پرتوی را از سه رشته نقاشی، عکس و سینما انتخاب کردیم تا تنوع آرا صورت بگیرد. ضمن اینکه امسال موضوع کوچه را برای مسابقه انتخاب کردیم. علاقه‌مندان می‌توانند تا پایان مرداد، عکس‌های خود را به دبیرخانه مسابقه ارسال کنند.

او در مورد دلیل نام‌گذاری مسابقه با نام شوکا ابراز داشت: شوکا یک نوع آهوی مازندرانی است که نسل آن به خاطر شکارهای بی‌رویه درحال انقراض قرار دارد. برای توجه بیشتر به این حیوان مسابقه شوکا را برگزار می‌کنیم تا افکار عمومی متوجه این موضوع شوند.

پورمقدم با بیان اینکه جوایز نفرات برتر تندیس شوکا با طراحی بهرام دبیری است، افزود: شرکت کنندگان باید در کنار عکس‌های خود مبلغ ۵ هزار تومان ارسال کنند. در نهایت تمام این مبالغ جمع‌آوری می‌شود و نفر اول ۶۰ درصد این پول و نفر دوم ۴۰ درصد این مبلغ را به همراه تنیدس دریافت می‌‌کنند.

سومین مسابقه عکس شوکا از سوم مهر در خانه هنرمندان برگزار می‌شود و متقاضیان می‌توانند عکس‌های خود را به نشانی خیابان گاندی، نبش کوچه چهارم، مرکز خرید گاندی، کافه شوکا، کدپستی :۱۶۶۱۹۱۴۴۳۶ ارسال کنند.