مسابقات شش وزن نخست رقابت های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی آسیا که در چین در جریان است با کسب ۲ مدال طلا، ۳ مدال نقره و یک برنز برای نمایندگان کشورمان به پایان رسید.

به گزارش روز پنج شنبه ایرنا از فدراسیون کشتی، "ناصر نوربخش" سرمربی تیم کشتی فرنگی جوانان ایران در این خصوص گفت:‌ در وزن ۶۰ کیلوگرم "امیر ذکائی مهر" پس از استراحت در دور اول در دورهای دوم وسوم کشتی گیرانی از ژاپن و کره جنوبی را پشت سر گذاشت و با شکست نماینده کشور چین اولین مدال طلا تیم ایران را بدست آورد.

"محسن قاسمی" در وزن ۶۶ کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست، در دورهای دوم و سوم نیز کشتی گیرانی از قزاقستان و کره جنوبی را شکست داد و با پیروزی مقابل حریفی از کشور میزبان صاحب مدال طلا شد.

"سامان عبدولی" در وزن ۵۰ کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست در دورهای دوم و سوم کشتی گیران قرقیزستان و سوریه را شکست داد و عصر امروز در فینال مقابل کشتی گیر چینی شکست خورد و صاحب مدال نقره شد.

در وزن ۷۴ کیلوگرم نیز "هادی علیزاده پورنیا" پس از پیروزی مقابل حریفی از چین در دور دوم مقابل حریف از قزاقستان شکست خورد تا با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، علیزاده به گروه شانس مجدد برود.

وی در این گروه با پیروزی مقابل حریفی از تایلند به دیدار رده بندی راه یافت تا با پیروزی بر نماینده کره جنوبی صاحب مدال برنز شود.

در این وزن کشتی گیری از قزاقستان اول شد.

در وزن ۸۴ کیلوگرم "سامان عزیزی" در دورهای اول و دوم کشتی گیرانی از تاجیکستان و ازبکستان را شکست داد و دیدار نهایی مقابل حریفی از کره جنوبی شکست خورد و به مدال نقره رسید.

"مجتبی ممی زاده" در وزن ۹۶ کیلوگرم پس از دو پیروزی مقابل کشتی گیرانی از کره جنوبی و ازبکستان در دیدار فینال مقابل کشتی گیری از قزاقستان شکست خورد و صاحب مدال نقره شد.

"حمیدرضا خامسی" در وزن ۵۰ کیلوگرم و "شهاب قوره جیلی" در وزن ۱۲۰ کیلوگرم فردا جمعه به مصاف حریفان خود می روند.

تیم کشتی فرنگی جوانان ایران در پایان روز نخست رقابت ها از نظر امتیازی و مدالی پیشتاز است.