در پایان دومین روز مسابقه های بین المللی کشتی آزاد و فرنگی جایزه بزرگ جام "تفلیس" (واختانگ بالاوادزه و کارتوزیا) در گرجستان، کشتی گیران ایران صاحب ۲ مدال طلا و یک برنز دیگر شدند.

شب گذشته و در خاتمه دومین روز این مسابقه ها، تیم های منتخب کشتی آزاد و فرنگی ایران به ترتیب توسط "مهدی تقوی" و "امیر علی اکبری" در وزن های ۶۶ و ۱۲۰ کیلوگرم صاحب مدال های طلا شدند و "محسن بشینجی" دیگر کشتی گیر فرنگی کار کشورمان در وزن ۱۲۰ کیلوگرم به مدال برنز رسید.

مهدی تقوی کشتی‌گیر وزن ۶۶ کیلوگرم تیم کشتی آزاد کشورمان که با پیروزی برابر رقبای گرجستانی خود به دیدار نهایی رسیده بود، در دیدار فینال، "هایسلان گارسیا" از کانادا را شکست داد و صاحب مدال طلا شد.

در این وزن، کشتی گیران ارمنستان و گرجستان مشترکا سوم شدند.

در وزن ۵۵ کیلوگرم، "فرزان بهرامی" پس از شکست از کشتی گیر اوکراینی و مغلوب شدن این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی برابر کشتی گیر جمهوری آذربایجان از دور رقابت ها کنار رفت و حذف شد.

در این وزن، "گنادی تولبیا" کشتی گیر سرشناس و قدیمی اهل مولداوی و نایب قهرمان اسبق جهان و دارنده مدال طلای اروپا از کشور کوچک موناکو کشتی گرفت و قهرمان شد و کشتی گیر جمهوری آذربایجان به مقام نایب قهرمانی رسید.

همچنین کشتی گیران هندوستان و اوکراین در این وزن مشترکا سوم شدند.

در رقابت های کشتی فرنگی، "امیر علی‌اکبری" در وزن ۱۲۰ کیلوگرم که با غلبه بر حریفان خود به دیدار نهایی رسیده بود، یکشنبه شب موفق شد،‌ در دیدار پایانی خود برابر "بولکوادزه" از گرجستان در دو وقت متوالی به ترتیب با نتایج یک بر صفر و ۷ بر صفر به برتری برسد و صاحب مدال طلا شود.

"محسن بشینجی" دیگر کشتی گیر تیم کشورمان در همین وزن نیز که به دیدار رده بندی رسیده بود، برای کسب مدال برنز به مصاف "گوشاویندزه" از گرجستان رفت و با پیروزی یک بر صفر و ۲ بر صفر صاحب مدال برنز شد.

دیگر کشتی گیر تیم گرجستان نیز در این وزن صاحب مدال برنز مشترک شد.

روز شنبه در نخستین روز مسابقه های بین المللی کشتی جام "تفلیس" در گرجستان، تیم منتخب کشتی آزاد ایران صاحب یک مدال طلا، یک نقره و یک برنز و تیم منتخب کشتی فرنگی کشورمان نیز صاحب ۲ مدال نقره و یک برنز شده بودند.

رقابت های وزن های ۷۴ و ۸۴ کیلوگرم کشتی آزاد و وزن های ۶۰ و ۸۴ کیلوگرم کشتی فرنگی، امروز برگزار می شود.