مربی تیم ملی كشتی فرنگی گفت: در تورنمنت جایزه بزرگ گرجستان به دنبال نتیجه نیستیم.

جمشید خیرآبادی قبل از اعزام تیم ملی كشتی فرنگی به رقابت‌های جایزه بزرگ تفلیس،اظهار كرد: این پیكارها برای ما جنبه تداركاتی دارد و نتیجه آن قدر برای‌مان مهم نیست. همچنین برای جلوگیری از وزن كم كردن نفرات‌مان، بیشتر آن‌ها در یك وزن بالاتر مسابقه می‌دهند.

وی در پاسخ به این سوال كه آیا رقابت كشتی‌گیران شاخص در یك وزن بالاتر در یك تورنمنت سطح بالا باعث مصدومیت آن‌ها نخواهد شد، گفت: كشتی‌گیرانی مانند سوریان، نوروزی یا علی‌اكبری همگی در وزن خود در سطح اول جهان قرار دارند و این توانایی را دارند كه در یك وزن بالاتر مبارزه كنند.

مربی تیم ملی در پاسخ به سوال دیگر در مورد این كه آیا اضافه وزن اكثر ملی‌پوشان فرنگی در حد نرمال است، ابراز داشت: اضافه وزن فرنگی‌كاران غیر متعارف نیست. در دنیای قهرمانی ۵ تا ۷ كیلو وزن كم كردن غیر نرمال نیست و كادر فنی سعی می‌كند تا این كشتی‌گیران در سال تنها یك بار سر وزن قانونی كشتی بگیرند. جلوگیری از وزن كم كردن‌های متوالی باعث می‌شود كه درصد آسیب دیدگی ملی‌پوشان پایین بیاید.

خیرآبادی در رابطه با بازگشت سوریان به میادین پس از ماه‌های دوری از كشتی گفت: حضور سوریان در تورنمنت گرجستان حتی كمی دیر انجام می‌شود و باید زودتر مسابقه می‌داد اما به خاطر شرایط خاصی كه این كشتی‌گیر داشت و هنوز به آمادگی مطلوب نرسیده بود، در این زمان به میدان می‌رود. البته او در مسابقه‌های جایزه بزرگ باكو در وزن اصلی‌اش كشتی خواهد گرفت و زمان لازم را داریم تا سوریان به وضعیت ایده‌آل برسد.

وی در پایان در رابطه با وضعیت نگران كننده مصدومیت فرشاد علیزاده اظهار كرد: علیزاده زیر نظر چند دكتر متخصص پی‌گیر مصدومیتش است و هفته‌ای ۲ ـ ۳ بار با محمد بنا در تماس است. او از اردوی بعدی به تیم ملی ملحق می‌شود كه در اینجا زیر نظر "ریف" فیزیوتراپ بسیار خوب بلغاری به رفع مصدومیتش خواهد پرداخت. از طرف دیگر كادر فنی یك برنامه ویژه استقامتی را برای مهدی محمدی در نظر گرفته تا در ۷۴ كیلو وی را نیز آماده كنیم. محمدی در مسابقه‌های قهرمانی آسیا از لحاظ استقامت بدنی دچار مشكل شد و اگر این نقیصه‌اش برطرف شود، كلاس كشتی بالایی دارد.