در پایان رقابت های کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی آسیا که روز گذشته در شهربانکوک تایلند برگزار شد نوجوانان ایرانی با کسب ۵ مدال طلا، یک نقره و ۳ برنز با اقتدار قهرمان قاره کهن شدند.

در پایان این رقابتها که با شرکت ۱۲ کشور برگزار شد، تیم ایران با ۸۵ امتیاز قهرمان شد و تیم های قرقیزستان وقزاقستان به ترتیب با ۷۴ و۷۱ امتیاز دوم و سوم شدند.

بر این اساس و بنا بر اعلام حضرتی پور‏، سرپرست تیم کشتی فرنگی نوجوانان نتایج کشتی گیران نوجوانان کشورمان در این رقابتها به شرح زیر است:

▪ دارندگان مدال طلا:

در وزن ۴۶ کیلوگرم: بهروز ملکی در دور نخست حریفی از قزاقستان راشکست داد و با پیروزی مقابل حریف قرقیزستانی به دیدار نهایی راه یافت. وی در دیدار پایانی با شکست کشتی گیر ژاپنی صاحب گردن آویز طلا شد.

در وزن ۵۴ کیلوگرم: رامین گرمسیری با شکست حریفانی از تایلند و قرقیزستان به دیدار فینال راه یافت و با غلبه بر کشتی گیر کره جنوبی صاحب مدال طلا شد.

در وزن ۶۳ کیلوگرم: مرتضی انوشه در دور نخست کشتی گیری از ازبکستان را مغلوب کرد و در دور دوم حریف قزاقستانی را پشت سرگذاشت و عصر روز گذشته با شکست کشتی گیر هندی سومین مدال طلا تیم ایران را بدست آورد.

در وزن ۶۹ کیلوگرم: محمد رسولی پس از استراحت در دور نخست در دورهای دوم وسوم کشتی گیرانی از تایوان و هندراس را مغلوب کرد تا در دیدار فینال با پیروزی مقابل حریف قزاقستانی صاحب مدال طلا شود.

در وزن ۱۰۰ کیلوگرم: بابک دژبانی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم نماینده ای از ژاپن را شکست داد و با پیروزی مقابل حریف تایلندی به دیدار پایانی راه یافت. دژبانی با شکست کشتی گیر هندی پنجمین مدال طلای تیم ایران را بدست آورد.

▪ دارنده مدال نقره:

در وزن ۸۵ کیلوگرم: فرشاد رستمی کیا در کشتی نخست نماینده کره جنوبی را مغلوب کرد و با پیروزی مقابل حریف قزاقستانی به دیدار نهایی راه یافت. اما در دیدار فینال مقابل حریف قرقیزستانی شکست خورد و به مدال نقره دست یافت.

▪ دارندگان مدال برنز:

در وزن ۴۲ کیلوگرم: رضا خدری در کشتی نخست حریف ازبکستانی را مغلوب کرد اما در دیدار دوم خود مقابل حریف قرقیزستانی شکست خورد و عصر امروز با شکست حریفی از هند صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۵۰ کیلوگرم: رامین طاهری در کشتی نخست خود حریفی از قزاقستان را مغلوب کرد اما در دیدار دوم وسرگروهی مقابل حریفی از قرقیزستان شکست خورد. وی در دیدار رده بندی با پیروزی مقابل کشتی گیر تایلندی صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۷۶ کیلوگرم: امیر حسین مولایی در کشتی نخست خود مقابل کشتی گیری از ژاپن به پیروزی رسید اما در دیدار سرگروهی مغلوب حریف قزاقستانی شد. وی با شکست حریفی از تایلند صاحب گردن آویز برنز شد.

همچنین در وزن ۵۸ کیلوگرم، سهیل مقبلی در دور نخست مقابل نماینده کره جنوبی شکست خورد و با توجه به شکست حریف کره ای در دیدار سرگروهی مقبلی شانس کسب مدال را از دست داد و نهم شد.

پیش ازاین قرار بود این مسابقات از ظهر و به صورت یکسره تا شب برگزار شود که مسئولان برگزاری این مسابقات برنامه رقابتها را تغییر دادند ورقابتها صبح و بعداظهر برگزار شد. رقابتهای کشتی آزاد نوجوانان آسیا روز یکشنبه ۱۰ مرداد ماه در شهر بانکوک تایلند برگزار می شود.