در چهارمین جلسه از سری برنامه های نقد و بررسی فیلم طنز «نور، صدا، دوربین، خنده» فیلم سینمایی «مصائب شیرین» ساخته علیرضا داودنژاد نمایش داده شده و نقد می شود.

در این جلسه علیرضا داودنژاد نویسنده، کارگردان و تهیه کننده این اثر، همراه با رضا داودنژاد بازیگر فیلم و مینا اکبری منتقد سینما حضور خواهند داشت.

«مصائب شیرین» روز دوشنبه ۱۱ مرداد ماه، راس ساعت ۱۷ در تالار سوره حوزه هنری به نمایش در آمده و به دنبال آن مورد نقد و بررسی قرار می گیرد.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است که رضا پس از فوت مادرش با پدر و مادربزرگ مادری اش زندگی می کند و در سال های نوجوانی به دختردایی اش مونا علاقه مند می شود. رضا و مونا به بهانه درس و مشق و بازدیدهای خانوادگی یکدیگر را ملاقات می کنند. روابط ساده و صمیمی آن دو موجب نگرانی خانواده می شود. رضا نیز که از محدودیت هایی که برای او و مونا ایجاد کرده اند دل گیر است، هر از گاهی رو به دوربین از مشکلات و علاقه خود صحبت می کند. یکی از دوستان فامیل همه اعضای خانواده را به ویلای خود دعوت می کند و با دعوت از یک گروه فیلم برداری از اعضای خانواده داودنژاد می خواهد که به بیان مسایل و مشکلات خود بپردازند. آن ها در این جلسه به این نتیجه می رسند که بایستی به جوانان خانواده کم تر سخت بگیرند.

«مصائب شیرین» را علیرضا داودنژاد به اتفاق علی واجدسمیعی تهیه کرده است و رضا داودنژاد، مونا داودنژاد، احترام السادات حبیبان، محمدرضا داودنژاد، شجاع الدین حبیبیان، حسین میرآقایی، زهره میرآقایی، پرویز احمدی و اقدس رضایت از جمله بازیگران آن هستند.

این فیلم محصول سال ۱۳۷۷ است و در ۳ شهریور ۱۳۷۸ اکران شد و تنها در سینماهای تهران ۱۱۷ میلیون تومان فروخت.

علاقه مندان می توانند برای شرکت در این جلسه به محل حوزه هنری واقع در خیابان حافظ، بین تقاطع های سمیه و طالقانی، تالار سوره مراجه کنند.