تیم ملی و جوانان وزنه برداری جانبازان و معلولان کشورمان با ۸ ورزشکار در رده سنی بزرگسالان و ۸ ورزشکار در رده سنی نوجوانان شب گذشته وارد کوالالامپور پایتخت مالزی شد.

۲۹۰ وزنه بردار از ۴۹ کشور جهان در سالن "تیتی وانگسای " شهر کوالالامپور از سوم تا هشتم مرداد ماه به مدت ۶ روز به رقابت خواهند پرداخت .

حسینی سرپرست تیم ملی کشورمان در تماس تلفنی به خبرنگار مهر گفت : وضعیت روحی تیم و وزنه برداران کشورمان خیلی خوب است و به قهرمانی این دوره از مسابقات چشم دوخته ایم. وی افزود : مسابقات از روز یکشنبه سوم مرداد ماه در وزن ۴۸ کیلوگرم آغاز خواهد شد و صمد عباسی در این وزن به رقابت خواهد پرداخت .

پیشتر صمد عباسی نیز به مهر گفته بود که تنها برای کسب مدال طلا در رقابت های جهانی مالزی حضور پیدا می کند و هدف اصلی وی کسب مدال طلا در بازیهای آسیایی گوانجو و از آن مهم تر پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن است .

ترکیب تیم ملی و جانبازان کشورمان در این دوره از مسابقات جهانی در رده بزرگسالان چنین است:

کاظم رجبی (۱۰۰+ کیلوگرم)، علی صادق‌زاده (۹۰ کیلوگرم)، مجید فرزین (۷۵ کیلوگرم)، علی حسینی (۵/۶۷ کیلوگرم)، حمزه محمدی (۶۰ کیلوگرم)، نادر مرادی (۵۶ کیلوگرم)، مرتضی دشتی (۵۲ کیلوگرم) و صمد عباسی (۴۸ کیلوگرم)

و در رده نوجوانان نیز افراد زیر اعزام شده اند :

سیامند رحمان (۱۰۰+ کیلوگرم)، سعید رسولی (۵/۸۲ کیلوگرم)، سیدحامد صلحی پور (۷۵ کیلوگرم)، روح الله رستمی (۵/۶۷ کیلوگرم)، محمد عبدلی (۵/۶۷ کیلوگرم)، علی نجات خواه (۶۰ کیلوگرم)، سعید نصیری (۶۰ کیلوگرم) و یوسف یوسفی (۵۶ کیلوگرم) .

سرمربیگری این تیم ها بر عهده داوود ابتهاج است و غلامرضا آستارکی ، محمد جواد رازی و علی محمودی به عنوان مربیان وی را یاری می کنند.

تیم ملی وزنه برداری جانبازان و معلولین کشورمان چندی پیش با کسب ۲۴ مدال ، عنوان قهرمانی مسابقات بین المللی ۲۰۱۰ لیبی را از آن خود کرد.