عضو خانه عکاسان چهارمحال وبختیاری گفت: عکاسان استان در اردوی عکاسی تیرماه خانه عکاسان گونه عکاسی مردم شناسی شهرستان کوهرنگ و اردل به ویژه روستای سرآقاسید را ثبت کردند.

"مصطفی قربانی هفشجانی " افزود: در این اردوی عکاسی ۱۳نفر از عکاسان عضو خانه عکاسان حوزه هنری استان پنج هزار فریم عکس مستند اجتماعی و مردمشناسی را به تصویر کشیدند.

وی تصریح کرد: عکاسان استان در این اردوی عکاسی از نظر تصویر شناسی زندگی طبیعی مردم و عشایر و مناظر طبیعی این استان با حمایت حوزه هنری تهیه و تدوین کرده اند.

به گفته وی، این عکس ها در حالت طبیعی به تصویر کشیده شده تا بتوان به واسطه آن خرده فرهنگهای اصیل ایرانی اسلامی این سرزمین را به مخاطبان شناساند.

وی گفت:عکاسان استان در این اردوی دو روزه با مردم روستای سرآقاسید زندگی کردند تا در ثبت تصاویر خود زاویه دیدی جامعه شناسانه و روان شناسانه داشته باشد و از مولفه های بصری و دیداری برای ثبت تصاویر خود بهترین بهره را ببرند.

یکی از عکاسان چهارمحال و بختیاری گفت:عکاسی روستای سرآقاسید به لحاظ شرایط خاصی زندگی دارای ویژگی ها منحصر به فردی است.

"بهزاد پیشکار " افزود:در نوع عکاسی مستند اجتماعی زوایا دید عکاسان نسبت به زندگی مردم بسیار مهم و اثر گذار است.

یکی از منتقدان هنر سینما و عکاسی در چهارمحال وبختیاری نیز گفت:در عکاسی مردم نگاری بعد هنر و فرهنگی باید در ناخودآگاه متجلی شده باشد.

"محمود رییسی " افزود:نگاه شاعرانه به زندگی مردم از لنز دوربین توان ثبت لحاظات ناب را برای عکاس و مخاطب رقم می زند و در این زمینه عکاسان چهارمحال وبختیاری در اردوی عکاسی سرآقاسید موفق به ثبت لحاظات شاعرانه شدند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری در این کارگاه تخصصی نقد و بررسی آثار عکاسی حمید خندان ،بهزاد پیشکار، امین شیرازی ،بهروز قادری،حسن اعتدالپور، سینا اسفندیارپور، ،فرخنده فروزنده، پرستو رحمانی، سمیه حیدری، مریم حیدری،مریم آل مومن و مهشید مهدیان ارائه شد.

روستای سرآقاسید در ۱۶۰کیلومتری مرکز چهارمحال وبختیاری واقع شده و بیش از هر روستایی در این استان مورد نظر گردشگران داخلی و خارجی است.

امین بسیم